İş alanları

Henkel'deki gelişim fırsatları ürünlerimiz ve teknolojilerimiz kadar çeşitlidir.

Araştırma ve Geliştirme veya Marka Yönetimi, Latin Amerika veya Asya, Tüketici ürünleri veya endüstiriyel müşteri yönetimi - Henkel size olağanüstü çeşitliliğe sahip bir çalışma ortamı sunuyor. Farklı ülkelerde, pazarlarda ve sektörlerde global bir varlığımız mevcut. Bu nedenle kariyeriniz sırasında farklı görevleri ve alanları tanıma ve bunların sorumluluğunu alma konusunda size sayısız fırsat sunuyoruz.

Henkel çalışanlarını bir araya getiren şey: Müşterilerimize sunduğumuz ürün ve teknolojilerde ve iç süreç ve endüstriyel en iyi performansımızı gösterme isteğidir.

İş BİRİMLERİMİZ

Herkes Persil, Schwarzkopf veya Loctite gibi yenilikçi markalarımızı tanıyor. Birçok kişinin bilmediği ise şu: Henkel'in cirosunun büyük kısmı Yapıştırıcı Teknolojileri iş biriminden sağlanmaktadır - bunlar örneğin otomobillerde, rüzgar türbinlerinde, uçaklarda veya cep telefonlarında kullanılan teknolojilerdir. Yapıştırıcılar kilit bir teknoloji haline gelmiştir ve günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçasını teşkil etmektedirler: mobilyalar, bebek bezleri, duvar kağıtları, ambalajlar - yapıştırıcılar olmadan kullanılamayacak şeylerin listesi çok uzundur. Aynı zamanda, bu teknolojiler, sürdürülebilirlik stratejimizde belirlenmiş olan, çevreye daha dost üretim süreçlerinin oluşturulmasına önemi bir katkıda bulunmaktadır.

 • Yapıştırıcı Teknolojileri
 • Beauty Care
 • Çamaşır ve Ev Bakım

Uçaklar için ileri teknolojili ürünler ve okulda kullanım için Pritt ürünleri: Henkel, yapıştırıcılar, mühürleyiciler ve işlevsel kaplamalar konusunda dünyada pazar lideridir. Bu başarı bu iş biriminin, yani Yapıştırıcı Teknolojilerinin çalışanlarından ve yeniliklerle ilerleme yönündeki güçlü istekten kaynaklanmaktadır.

Yapıştırıcı Teknolojileri iş birimi hakkında daha fazla bilgi.

Schwarzkopf, Fa, Syoss: Lider Beauty Care ürünlerimiz dünya çapında 150 ülkede mevcuttur. Güçlü dinamiklerin ve yenilikçilik gücün olduğu ilham verici bir çalışma ortamı.

Beauty Care iş birimi hakkında daha fazla bilgi edinin!

100'ün üzerindeki ülkedeki tüketici için marka isimlerimiz günlük yaşamlarının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Bunun ardında, ürünlerimizin gittikçe daha az su ve enerji tüketmesini sağlarken, yıkama ve temizleme süreçlerini sürekli yeniden tanımlayan global bir ekibin güçlü performansı bulunuyor.

İş Alanlarımız

İster pazarlama olsun ister kontrol, satın alma, araştırma ve geliştirme veya denetim, Henkel'deki gelişim fırsatları markalarımız ve teknolojilerimiz kadar çeşitlidir. İsterseniz her iki ila üç yılda bir sorumluluk alanınızı ve hatta iş biriminizi bile değiştirme şansına sahip olacaksınız. Bunların hepsini, sürdürülebilir bir strateji ve yenilikçiliğe odaklanma temelinde Henkel'in boyutu ve çeşitliliği mümkün kılıyor.

İş alanlarımızın birçoğu burada tanıtılıyor. Fakat hepsi bu değil: 50,000 çalışanımız arasında parfüm yapımcıları, aşçılar, doktorlar, itfaiyeciler ve başka birçok alanda çalışan kişiler göreceksiniz.

 • Finans ve Kontrol
 • Mali Operasyonlar
 • İnsan Kaynakları
 • Entegre İş Çözümleri
 • Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi
 • Pazarlama (Marka Yönetimi)
 • Satış
 • Satın Alma
 • Araştırma ve Geliştirme
 • Ürün Geliştirme
 • Ambalaj
 • Kurumsal İletişim
 • Üretim ve Mühendislik
 • Strateji ve İş Geliştirme

Finans ve Kontrol, mali değer zinciri boyunca bütün faaliyetleri yönlendirir, kontrol eder ve izler ve Mali Hizmetler bölümündeki süreçlerin "sınıfının en iyisi" olarak kalmalarını sağlar: likidite, risk yönetimi, vergi optimizasyonu, kur yönetimi, faiz yönetimi, çeyreklik ve yıllık raporlar, yatırımcılarla ilişkiler.

Misyonumuzda bize yardımcı olun - ve Henkel'in kalıcı başarısına katkıda bulunun!

Finans ve Kontrolün sorumlu olduğu görevler şirketimiz kadar çeşitliliğe sahiptir. Aşağıdakilerden birini yapabilirsiniz:

 • Uluslararası nakit akışımızı iyileştirmeye veya iştiraklerimizin ve iş ortaklıklarımızın finans yapısını en uygun hale getirmeye yönelik projeler üzerinde bizimle çalışabilirsiniz.
 • Analitik becerilerinizi birleşmelere, ayrılmalara ve yeniden yapılanmalara uygulayabilirsiniz.
 • Malzemeler, grup içi hizmetler ve lisanslar için transfer fiyatlandırmamız üzerinde çalışabilirsiniz.
 • Hatta kurumsal muhasebe standartlarımızın iştiraklerimizde en iyi şekilde uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Başlarken: Finans ve Kontrol

İstediğiniz ne olursa olsun - bütün ürün, marka ve pazar çeşitliliğiyle uluslararası bir kurumun bütün projelerine ve zorlu görevlerine sahibiz. Teori üzerinde halihazırda iyi bir hakimiyetiniz varsa ve şimdi bilgilerinizi göstermenizin zamanı geldiyse, Henkel mümkün olan her mali disiplinde bir kariyere başlayabilmeniz için doğru yer.

İster alanınızda yeni başlayan biri olarak bize katılın, ister deneyimli bir profesyonel olarak yeni yönlere açılmak istiyor olun, çok kısa sürede dünyanın her yerinden mevcut projelere ve insanlara katılacaksınız. Karşı karşıya kalacağınız çeşitli zorlu görevlerin ve bizden alacağınız eğitimin bir sonucu olarak hızlı bir gelişim yaşayacaksınız. Fakat hepsinden önemlisi, uzman rolümüzden ayrı olarak kendimizi, üst yönetimin kararlarına etkin olarak katkıda bulunup bu şekilde Henkel'in gelecekteki başarısının teminine yardımcı olan stratejik danışmanları olarak görüyoruz.

Mali Operasyonlar 65'in üzerinde ülkedeki yaklaşık 200 şirkete muhasebe hizmetleri vermektedir. Rolümüzü, kontrol ve takip işlevleriyle birlikte her tür mali raporlama görevini yerine getiren güçlü yerel ve bölgesel bir ortak olarak tanımlıyoruz. Yüksek kaliteyi koruyarak ve baştan sona birinci sınıf süreçler uygulayarak, Henkel Grubunun zorlu kalite ve zaman gereklerini yerine getiren optimal kapsamlı çözümler elde ediyoruz.

Bu yolda bize eşlik edin ve geniş bir ürün, marka ve pazar yelpazesine sahip küresel bir oyuncunun önündeki zorluklarla mücadele etmenin ne anlama geldiğini deneyimleyin.

Aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 • Yerel ve uluslararası muhasebe ilkelerine uygun olarak çeyreklik ve yıllık raporların hazırlanmasına katılabilirsiniz.
 • Iş yönetim veya hedef inceleme için ticari bilgiler sağlayabilirsiniz.
 • Çabalarınızı risk yönetimi, açıklama görevleri ve uyum gerekleri alanlarına yöneltebilirsiniz.
 • Bir satın alma siparişiyle başlayıp ödemenin alınmasıyla sona eren bütün süreci yönetebilirsiniz.
 • Veya harici faturaları girme, kontrol etme ve ödeme sorumluluğunu alabilirsiniz.

Bu ilgi çekici alanlarda size başarı ve hızlı bir başlangıç vaat edecek yoğun bir hazırlık ve eğitim konusunda size yardım edeceğiz. Ayrıca, üniversiteden henüz mezun olmuşsanız size başarılı bir başlangıç ve sürekli yükselen bir öğrenme eğrisi sağlamak için aynı yoğunlukta destek sağlayacağız.

Global ve heyecanlı bir ekiple stratejimizin başarılı bir şekilde uygulanmasına katkıda bulunuyoruz - özellikle de "Güçlü liderlik", "Yeteneğe ve performansa odaklanma" ve "Çeşitlilik barındıran ekipler" şeklindeki temel alanlarımızla. Global ve iş odaklı operasyon modelimizle güçlü, proaktif ve sürdürülebilir bir İK organizasyonu oluşturuyoruz.

 • İşveren Markası Geliştime ve İşe Alma
 • Şirketimizin global ve ekonomik başarısı için, yetenekli ve istekli çalışanlar bulmamız son derece önemlidir. İşe almak ve uzun vadeli olarak beraber ilerlemek için hevesli uzmanlar arıyoruz.
 • Yetenek Yönetimi Süreci (DRT): Yetenek Yönetimi global bir süreçtir. Bu süreç çalışanlarımızın iyi yapılanmış bir değerlendirme ve gelişim sürecine dahil olması için farklı yönetim ve gelişim araçlarını kapsar.
 • Liderlik & Gelişim: Şirketin stratejisini desteklemek için Henkel'in Eğitim Yönetimi birinci sınıf bir öğrenim konsepti geliştirdi. Bununla çalışanlarımızı potansiyellerine ulaşmaları konusunda destekliyor, olağanüstü performanslar göstermelerini sağlıyoruz.
 • Çeşitlilik ve Kapsama: Şirketin başarısının önemli bir unsuru çeşitliliktir. Çalışanlarımızın farklı kültürlerinin ve yeteneklerinin pazarları daha iyi anlamamızı sağlayan şey olduğuna inanıyoruz. Çeşitlilik yaratıcılığımıza, yenilikçiliğimize ve ekonomik gücümüze katkıda bulunuyor.
 • Ücretler ve Yan Haklar: Ücret politikamız stratejik önceliklerimize uygundur ve bu şekilde "kazanma kültürümüzü" güçlendirmektedir. Çalışanlar güçlü performanslar için ödüllendirilmektedir. Bu, bizi yüksek performanslı bir organizasyon haline getirmektedir. 
 • Kurumsal Vatandaşlık: Sürdürülebilirliğin gittikçe daha fazla önem kazandığının farkındayız. Bu nedenle bu konuya katkıda bulunmada rol almak istiyoruz. Katma değer zinciri boyunca ilgili çevresel ve sosyal zorlukları belirledik - ve bunları beş adet ana odak noktası halinde yapılandırdık.

Global İK Yönetimi: İK Yönetimi, İK'da stratejik ve operasyonel amaçlara ulaşılmakta temel teşkil etmektedir. Dört adet önemli temel alan mevcuttur: Ortak Hizmetler Merkezi, İK Araçları ve Sistemleri, İK Süreçleri ve ayrıca rollerin ve sorumlulukların açık tanımı.

Entegre İş Çözümleri (IBS), Henkel'in önemli iş alanlarından biri, Bilgi Teknolojileri ve Ortak Hizmetler bölümlerimizin birleşiminin sonucudur. Hedefimiz sistem, süreç ve teknolojik uzmanlığı birleştirerek Henkel çapında ölçeklendirilebilir platformları uygulamak ve desteklemektir. Profesyonel proje ve program yönetimi araçları kullanmak suretiyle, artan verimliliğe paralel olarak grup standartlarını sürekli olarak geliştirerek bu hedefe ulaşmaya çaba gösteriyoruz. Stratejik tedarikçi yönetimi programımızla IT'yle ilgili hizmetlerde ve iş süreçlerinin dışarıya yaptırılmasında sınıfının en iyisi çözümler sunuyoruz.

Teknolojik yeteneklerimizi mümkün olan en iyi şekilde kullanabilmemize ve global Ortak Hizmetlerimiz vasıtasıyla sinerjiler için değerli bir potansiyel yaratmamıza yardımcı olun.

Stratejik tedarikçi yönetimi konusundaki yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız veya ortak hizmetler alanında dahili süreçlerin optimizasyonu sırasında tecrübe kazanmak istiyorsanız, elde etmek istediğiniz şey ne olursa olsun, size uygun görevler bizde var.

Başlarken: Entegre İş Çözümleri

Size şunu vaat ediyoruz: yoğun bir eğitim programıyla başlayacaksınız, zorlu projelere katılacaksınız ve erken bir aşamada birçok sorumluluk alacaksınız. Entegre İş Çözümler (IBS) dört stratejik IBS temelimizde size çeşitli fırsatlar ve görevler sunuyor:

 • Değişim temelimiz size IBS'in stratejik yönelimiyle ilgilenme fırsatı tanıyor. Teknik bilgilerinizi geliştirecek, bir yandan çözümlediğimiz karmaşık görevlerle uğraşırken geniş bir proje yönetimi becerisi elde edeceksiniz. Daha başlangıçta global projelere, veri güvenliği konseptimize veya küresel tedarikçi yönetimi projelerimize yakından aşina olacaksınız.
 • Girişim Süreç Liderlerinin ve IT Danışmanlığının bir parçası olarak, Henkel çapında tutarlı ve verimli bir uçtan uca süreç optimizasyonunu harekete geçirmek için dahili iş ortaklarınızla yakın işbirliği içinde çalışacaksınız. Sınıfının en iyisi süreçler ve IT çözümleri tasarlayacak, geliştirecek ve uygulayacaksınız.
 • Operasyon ve Uygulama Yönetimi, sınıfının en iyisi süreçler ve yenilikçi çözümler getirmek için Bilgi Teknolojisini ve Ortak Hizmetler Merkezini birleştirmektedir. Burada, dünya çapında küresel bir oyuncu için süreçler ve çözümler getirmenin ve bir yandan yerel birimlerle yakın işbirliği yaparken diğer yandan da uluslararası, son derece yetkin bir ekibin bir parçası olarak çalışmanın ne demek olduğunu deneyimleyeceksiniz.
 • IBS Kilit Hesap Yöneticisi olarak, iş akışlarını sürekli olarak optimize etmek ve dahili iş ortaklarınızın işini basitleştirmek için stratejiler ve çözümler geliştireceksiniz. IBS örgütü ve karşı tarafları arasında arayüz görevi göreceksiniz.

Lojistik alanındaki çalışanlar tedarik zincirinin (SC) örgütlenmesinden sorumludurlar. Görev sahanız talep planlamadan müşterilere dağıtıma kadar bütün tedarik zincirini kapsıyor.

Henkel'de Tedarik Zinciri Yönetimi, geleneksel sınırların ötesine geçer.

 • Bazı müşterilere, envanterin yönetiminin tedarikçi kontrolünde olduğu Bayi Yönetimindeki Envanter (VMI) sunuyoruz.
 • Tedarik zincirindeki süreçleri en uygun hale getirmek için Henkel, Tedarikçi Yönetimindeki Envanter (SMI) kullanmaktadır. Bu nedenle tedarikçiler stok değerlendirme verilerine ve talep verilerine erişmemize izin verir.

Başlarken: Tedarik Zinciri Yönetimi

Henkel'de yeni çalışmaya başlayan çalışanlar Tedarik Zinciri Yönetimi (SCM) dahilinde farklı projeler üzerinde çalışırlar, örneğin:

 • Üçüncü taraf tedarikçilerle süreçlerin oluşturulması
 • "Yap veya satın al" konusu hakkında çalışmalar yapılması
 • Performansın genel optimizasyonu ve takip
 • Talep planlama
 • Müşteri hizmetleri

Tedarik zinciri yönetimi çalışanlarının görevleri, günlük olarak tedarik zincirinin ve yerleşik araçların sorunlarının çözülmesi ve optimizasyonlarıdır. SCM ekibi işlevi Satın Alma, Üretim, Lojistik ve Uluslararası Pazarlama alanlarının kesişme noktasına götürür.

Henkel'de pazarlama son derece değişkendir:

B2C-Pazarlama: Çamaşır ve Ev Bakım ile Beauty Care iş birimlerinde tüketiciler ana hedef gruptur. Bu iş birimlerinde, ürünlerde yenilikçiliğin önemli bir rol oynadığı hızlı hareket eden ve rekabetçi bir ortam mevcuttur. 2016 yılında, Beauty Care’de gelirimizin yüzde 45'i üç yıldır veya daha az bir süredir piyasada olan ürünlerden elde edilmektedir, Çamaşır ve Ev Bakım’da bu yüzde 43’tür. Markalarımız global ölçekte lider markalardır ve pazarda önemli bir konumdadır.

B2B-Pazarlama: Yapıştırıcı Teknolojileri ticari birimi endüstri sektöründen şirketlerle yakın işbirliği halinde çalışmaktadır - bu, pazarlama uzmanlarının Araştırma ve Geliştirme departmanıyla sürekli temas halinde oldukları bir teknoloji ortamıdır.

Endüstriyel müşterilerimiz, tanınmış otomobil üreticilerinden uçak üreticilerine, elektronik gruplarından karmaşık ambalajlama çözümlerine kadar devasa bir bant genişliğini kapsamaktadır. Teknik bilgimizin yardımıyla geleceğin otomobillerinin ve geleceğin rüzgar türbinlerinin geliştirilmesinde önemli bir ortağız.

Tecrübe ve tercihlerinize bağlı olarak Henkel'in pazarlama alanına girişiniz için farklı sorumluklar öneriyoruz:

 • Uluslararası Pazarlama stratejik olarak belirlenmektedir. Burada uluslararası pazarlama stratejileri geliştirilmekte, reklam kampanyalarının yanı sıra ürün yenilikleri tasarlanmakta ve ürün lansmanları geliştirilmektedir. İş, heyecan verici bir analiz, fikir bulma ve yaratıcılık karışımını kapsamaktadır. Disiplinlerarası proje ekiplerinden sorumlu olursunuz ve pazar araştırma ile dış ajanslarla yakın işbirliği içinde çalışırsınız. Çalışmalarınız pazarda trendler oluşturur ve ürün pazarlama karışımıyla ulusal pazarlamadaki iş arkadaşlarınızın başarısının temelini atarsınız.
 • Ulusal Pazarlama, yerel pazarda uygulanacak olan uluslararası pazarlama stratejisinden sorumludur. Rekabet analizleri ve pazar verileri temelinde - satış ile birlikte - başarılı iletişim kavramlarıyla pazar payını artırmak ve pazarı etkin bir biçimde şekillendirmek için tanıtım stratejisini geliştirirsiniz. İşlevlerarası ekiplerde çokça çalışırsınız. Bu bakımdan en önemli ortaklarınız Tedarik Zinciri, Ambalajlama Yönetimi, Satış veya Pazarlama Araştırması departmanları ve elbette ürün geliştiricilerimizdir. Kreatif ve medya ajanslarını ve medya ve iletişim bütçelerinin optimum kullanımını kontrol edersiniz.
 • Dijital Pazarlama dijital ve online Marka Yönetimiyle ilgili bütün sorulara ilişkin uzmanlığı bir araya getirir. Viral video içerikleri kanalıyla uygulamalardan çevrimiçi kampanyaların 360° iletişim konseptlerine akıllı entegrasyonuna - yaratıcılıkta sınır yok gibidir.
 • Müşteri(Shopper) Pazarlaması ve Pazar Araştırması markaları kapsayan çapraz işlevlerdir. Çalışanlar araştırmaların verilerini ve satın alma davranışı ile müşteri tiplerini incelerler. Çalışanlar verileri analiz ederler, panel sonuçlarını hazırlarlar ve örneğin satın alma davranışlarını ve farklı müşteri tiplerini ele alırlar. Trendlerden ve müşteri tercihlerinden karmaşık bilgileri işlemek suretiyle bu uzmanlar ürünlerin ve iletişim konseptlerinin geliştirilmesinde kilit bir rol oynarlar ve böylelikle pazar liderliğimizi genişletirler.

Satış departmanı dağıtım kanallarımızdan ve müşteri ilişkileri yönetiminden sorumludur.

 • Saha hizmetleri net hedefleri geniş bir eylem kapsamıyla birleştirir. Şirket içinde bir girişimci olarak net bir şekilde belirlenmiş bir alandan sorumlusunuz.
 • Güçlü markalarımızın desteğiyle müşteriyle doğrudan temas içindesinizdir ve ticaret şirketlerinin mağaza müdürleriyle kampanyalar uygulayabilirsiniz. Faaliyetleriniz hakkında doğrudan yanıt alabilir, çalışmalarınızın ve güçlü markalarımızın başarısını hissedebilirsiniz.
 • Key Account Yönetimindeki çalışanlarımız büyük müşterilerimizle çalışırlar. Özel çekim noktası: büyük hacimlerin ve sınır ötesinin sorumluluğudur. Yapıştırıcı Teknolojilerinin B2B segmentlerinde bu sıklıkla müşterilerimizin ürün geliştirmesiyle yakın işbirliğiyle bağlantılıdır.
 • Kategori Yönetimi Henkel'in Pazarlamasını ve bizim harici iş ortaklarımızı destekler. Bir çalışan olarak bir süpermarketteki belirli bir ticari mallar grubunun yerleştirilmesi, tanıtılması ve portföyü için stratejiler geliştirirsiniz. Aynı anda farklı Henkel markalarının sinerjilerini tanımlar ve bunlardan yararlanırsınız.

Ana misyonumuz, en iyi kaynak sağlama çözümlerini Henkel'in ekonomik ve stratejik hedefleriyle birleştirmek suretiyle global olarak mümkün olan en iyi satın alma sonuçlarını sağlamaktır. Satın alma şartlarının yanı sıra iş ortaklarımızın kalitesi ve güvenilirliği de önemli bir rol oynamaktadır.

Misyonumuzu yerine getirmemize yardımcı olun ve hem B2B sektöründe hem de B2C sektöründe gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlarda dünya lideri olan küresel bir oyuncunun karşı karşıya kaldığı zorlukları deneyimleyin. Bölümümüzde kendinize ne tür bir rol bulursanız bulun, tam da size uygun zorlu görev bizde mevcut. Satın Almada gerçekleştirdiğimiz görevler yelpazesi şirketimiz kadar geniştir. Bunlar aşağıdakileri kapsamaktadır:

 • Hammadde, ambalaj malzemesi, ticari mal veya siparişe özel ürün satın alımı
 • IT, teknik malzemeler veya diğer hizmetler gibi dolaylı malzemelerin satın alınması
 • Global kaynak bulma sürecimizin optimizasyonuna yardımcı olmak için tedarikçilerle kilit stratejik ilişkiler kurma
 • Key account yönetimi kanalıyla kaynak bulma stratejilerimizi ticari birimlerimizin ihtiyaçlarına uygun hale getirme.

Başlarken: Satın Alma

Önceki mesleki deneyiminize bakılmaksızın yoğun bir eğitim programı en kısa zamanda faaliyet alanlarımızdan birine aktif bir şekilde katılmanızı sağlayacaktır. Daha ilk gününüzde sorumluluk almaya başlayacak, dünyanın her yerinden iş arkadaşları ve tedarikçilerle ekipler halinde çalışacak, ticari birimlerimize ve ticari alanlarımıza dair geniş bir kavrayış elde edeceksiniz.

Satın alma süreçlerinin ve satın alma fiyatlarının en uygun hale getirilmesi için çalışarak karımıza doğrudan katkıda bulunmaktan fazlasını yapacaksınız - değer zincirimizin her bir segmentinden iş arkadaşlarıyla da bağlantı kuracaksınız. Ayrıca, kariyer yolunuza devam ederken yurtiçinde veya yurtdışında çok sayıda fırsatın tohumlarını atabilecek olan, dünyaya uzanan değerli bir ağ oluşturacaksınız ve biz de size yardım edeceğiz.

Araştırma ve Geliştirmedeki bilim insanları ve mühendisler ticari başarının temelini oluşturmakta ve çeşitli alanlarda araştırmalar yapmaktadırlar.

 • Markalarımızı ve teknolojilerimizi global olarak iyileştirmek için yeni fikirler oluştururlar ve geleceğin müşterisinin ihtiyaçlarına yanıt verirler. Böylelikle markalarımızı ve teknolojilerimizi dünya çapında daha başarılı kılmak için gerekli temeli hazırlarlar.
 • Disiplinlerarası bir proje kapsamında, bilgisayar simülasyonunun yardımıyla sanal deneyler üzerinde çalışırsınız.
 • Biyobilim teknolojisiyle yenilikçi kozmetikler geliştirirsiniz.
 • İlgili bir polimer malzemesinin emisyonunu 'beyaz biyoteknoloji' kullanımına indiren yeni pilot tesisler tasarlarsınız. Amaç çamaşır ve bulaşık deterjanlarına düşük su sıcaklığında yüksek bir temizleme kazandırmaktır.

Başlarken: Araştırma ve Geliştirme

Henkel'de yeni işe başlayan çalışanlar daha en baştan araştırma projelerine katılırlar. Bu süre zarfında laboratuvarda, kendi projelerini organize edecekleri, yürütecekleri ve takip edecekleri daha ileri işler için uzmanlık bilgisi alırlar. Henkel için ilgili teknolojiyi kullanmak ve uyarlamak amacıyla en son bilimsel prosedürleri izlerler. Eğitim almak suretiyle proje müdürü olarak lider bir pozisyona hazırlanırlar.

Ürün Geliştirici olarak uluslararası bir ürün grubunda, örn. saç boyalarında çalışırsınız. Yeni ürünler geliştirir, bunları ilgili pazarlara uygularsınız. Buna ek olarak mevcut ürünlerin yararlarını garanti edersiniz. Bu nedenle temel formülasyon prensipleri, hammadde özellikleri ve ölçüm yöntemleri hakkında iyi bir kavrayışa sahip olmak önemlidir.

Uluslararası ve çok disiplinli bir ekibin bir parçası olarak iletişim konusunda belirgin bir yetenek farklı ülkelerden ve farklı uzmanlık alanlarından, örn. Pazarlama, Üretim, Satış veya ambalaj yönetiminden iş arkadaşlarıyla birlikte çalışanın anahtarıdır.

Henkel'de bir ambalaj mühendisi uluslararası bir ürün grubuna atanır. Ürünler için yeni ambalaj bileşenleri tasarlar ve geliştirirler ve bunları ilgili pazarlarda uygularlar. Buna ek olarak, mevcut bileşenlerin sağlanmasından ve en uygun hale getirilmesinden sorumludurlar. Bu konumun gereklerinden biri, plastiğin işlenmesi hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmaktır. Bir ambalaj mühendisi, ambalaj tasarımındaki lider konumumuzu sürdürebilmemiz için yeni gelişmeleri takip ediyor olmalıdır.

Şirketimize duyulan güçlü güven, girişimcilik başarımızın, ortaklıklarımızın ve müşteri ilişkilerimizin temelidir. Kurumsal İletişim şirketin iç ve dış iletişiminden sorumludur. Kamu ve gazeteciler gibi belli paydaşlar nezdinde Henkel'in itibarını oluşturmayı ve korumayı hedefliyoruz. İç iletişimde çalışanlarımıza ve yöneticilerimize kurumsal stratejimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgiler sağlıyoruz.

Üst yönetimin, iş alanları ve fonksiyonların bir stratejik ortağı ve danışmanı olarak hareket ediyor, onlara mesleki iletişimi kurma ve uygulama konusunda destek veriyoruz.

Küresel kapsamıyla Kurumsal İletişim, dünyanın en önemli bölge ve pazarlarındaki iletişimi yönlendirmektedir.

Düsseldorf, Almanya'daki merkezimizde Kurumsal İletişim, global görevleri yönlendiren altı ana ekip olarak örgütlenmiştir:

 • Dış İletişim şirketin basın ve medyayla ve ayrıca şirketler ve dernekler gibi başka harici paydaşlarla olan iletişiminden sorumludur. Buna ek olarak Dış İletişim Kurumsal Markadan ve şirketin sponsorluk faaliyetlerinden sorumludur.
 • İç İletişim çeşitli iletişim kanalları yoluyla bütün çalışanlarla ve yöneticilerle temas kurmaktadır. Konuların ve içeriklerin kurum hedefleriyle uyumlu olmasını sağlar, şirket içinde mesleki iletişim için stratejik danışman rolü oynarlar.
 • Dijital İletişim Henkel genel markasının internet ve intranetteki dijital iletişim coğrafyasını şekillendirir. Bu, internet sitelerimizde, portallerimizde ve sosyal medya kanallarında kurumsal içeriklerin yönlendirilmesini ve ayrıca ilgili çevrimiçi hizmetlerle dış ve iç iletişim önlemlerinin desteklenmesini kapsamaktadır.
 • Yapıştırıcı Teknolojileri İletişimi en büyük ticaret alanımızın iç ve dış iletişiminden sorumludur. Bu, stratejik iletişimin ve basın ile medya ilişkilerinin desteklenmesini ve ayrıca alanın iç iletişimi için danışmanlık ve yönlendirme sağlanmasını kapsamaktadır.
 • Sürdürülebilirlik Yönetimi ekibi grup seviyesinde sürdürülebilirlik stratejisi için konseptlerin, duruşların ve araçların geliştirilmesini koordine eder. Bu departman grubun sürdürülebilirlik konusundaki temel sorular bakımından merkezini teşkil etmektedir ve bunları dış ve iç paydaşlar nezdinde temsil etmektedir.
 • Devletle İlişkiler ve Kamu İşleri departmanı ekonomi, siyaset ve toplum arasındaki arayüzdür. Ticari alanları ve işlevleri devlet daireleriyle, kamu mercileriyle ve kamu bakımından önemli paydaşlarla birlikte çalışma konusunda desteklemektedir.

Bir yöntem mühendisi uluslararası bir ürün grubuna atanır. Bu grupta doldurma tesisi teknolojisi alanında teknolojinin en son durumuyla ilgili olarak süreç ve makinelerin standardizasyonundan sorumlu olursunuz. Ayrıca performans ve kalitenin iyileştirilmesinden ve ayrıca yeni ambalajların uygulanmasından sorumlu olursunuz. Mevcut süreçlerin ve işin daha verimli bir şekilde optimize edilmesi birçok başarılı işletmenin "sırrıdır". Ayrıca bu, gelecekte sürdürülebilir ve başarılı bir iş yönetimi için gittikçe daha önemli bir hale gelmektedir.

Strateji ve İş Geliştirme alanının bir çalışanı olarak üst yönetimimizi gelecekteki ticari portföyün optimizasyonu ve geliştirmeye açık alanların ve pazar potansiyelinin tanımlanması bakımından desteklersiniz - bu, Henkel'in stratejik yönlendirilmesi üzerinde çalışacağınız heyecan verici bir alandır.

 • Ticari stratejinin daha da geliştirilmesi için analizler yaparsınız ve şirketin durumunu ekonomik bir perspektiften analiz edersiniz.
 • Giriş fırsatları bakımından yeni pazarları incelersiniz ve olası iktisap adaylarını kontrol edersiniz.
 • Farklı hedef grupları analiz eder ve gözlemlersiniz.
 • İşletimde mükemmeliyeti optimize etmek için projeleri ortaya atar ve yönlendirirsiniz.

Başlarken: Strateji ve Ticaret Geliştirme

Strateji ve Ticaret Geliştirme alanının bir çalışanı olarak hırslı ve enerjik bir kişiliğe ek olarak olağandışı analitik ve kavramsal yeteneklere sahip olmanız gerekecektir. Ayrıca hareketli de olmalısınız - çünkü işinizin temel bir teması, varlığımızın Asya/Pasifik, Ortadoğu/Afrika, Doğu Avrupa ve Latin Amerika gibi gelişmekte olan pazarlardaki varlığının genişletilmesidir.