Sunduklarımız: Çalışanlarımız için ilgi çekici fırsatlar

Yeteneğiniz ve beklentileriniz var. Biz de global ekibimizi güçlendirmek istiyoruz. Bu yüzden, kişiliğiniz ve yeteneğinizle bizi etkilerseniz, size dünya çapında mükemmel fırsatlar sunarız.

İyi olabilirsiniz, fakat biz daha da iyi olmanızı istiyoruz. Ve çok iyiyseniz, sizi en iyilerden biri olmaya davet ediyoruz. İster öğrenci, ister mezun, uzman veya profesyonel, seviyeniz ne olursa olsun, global ölçekte standartlaştırılmış eğitim ve gelişim imkanlarımızla kariyerinizin bütün yönlerini destekleyeceğiz.

Henkel'de global pazar ve global ekibimiz sizi bekliyor. “Triple Two” iş rotasyon felsefemiz uluslararası tecrübenize, global farkındalığınıza ve kişisel bağlantı ağınıza mükemmel bir destek sağlıyor.

Performansınıza güveniyoruz ve bunu uygun şekilde, performans temelli bir ücret yapısıyla, hisse opsiyonlarıyla ödüllendiriyoruz. İşyerindeki sağlığınız bizim için önemli.

BİR BAKIŞTA ÇALIŞANLARA SUNDUKLARIMIZ

 • Eğitim ve Liderlik Gelişimi
 • Yetenek Yönetimi
 • Uluslararası Fırsatlar
 • Ücret

Her seviyede gelişim

Ürünlerimizin kalitesini sürekli olarak en iyi hale getirmekle kalmayıp aynı zamanda da dünya çapında bir birim olarak günden güne kendimizi geliştirmek için çaba gösteriyoruz. Henkel çalışanları, en son teknolojilerin kullanılmasıyla çeşitli mesleki ve kişisel eğitimlerden faydalanmaktadır. Sunduklarımız klasik sınıf eğitiminin çok ötesine geçmektedir. Amacımız: yaşam boyu öğrenim – sınıf içi ve online eğitimlerle.

Henkel Global Akademi

İster öğrenci, ister mezun veya profesyonel olun, seviyeniz ne olursa olsun hedefimiz basit: becerilerinizi tamamen geliştirebilmeniz için size mümkün olan bütün olanakları sağlamak istiyoruz. Dil kurslarına ve kültürlerarası yönetimden kişisel koçluk oturumlarına kadar mesleki seminerlerine katılabileceksiniz. Böylece size ve global ekibimize birinci sınıf bilgiler sağlıyoruz.

Öğrenme Merkezi: Global ve pratik

Öğrenme merkezi bütün Henkel çalışanlarına açıktır - burada, herkese yararlı olabilecek bilgi ve beceriler paylaşılmaktadır. Eğitim gündemimizden örnekler: zaman yönetimi, proje yönetimi, sunum becerileri, geribildirim araçları ve çok daha fazlası.

Bunlara ek olarak sizi farklı birim ve rollerimizin özel zorluklarının altından kalkabilecek şekilde eğitimlerle destekliyoruz. Tanınmış akademisyenler ve Henkel'deki kıdemli yöneticiler tecrübelerini örn. pazarlama veya finans konularında mümkün olduğunca uygulamalı özel eğitim programlarıyla paylaşacaklardır. Bu, yüksek seviyede pratik uygulama şansı sunmaktadır. Aynı zamanda da uluslararası çalışma arkadaşlarıyla global ağınızı kendiliğinden oluşturacaksınız.

Liderlik Merkezi: yöneticilik eğitiminde en son nokta

Dünya çapındaki yüksek potansiyelli liderler ve yüksek performans gösterenler için Henkel Global Akademi mükemmel ve zorlu bir liderlik gelişimi çerçevesi sağlamaktadır. Henkel Global Akademi gelişim desteklerimizin en üst düzeyini temsil etmekte olup Thunderbird School of Global Management, IESE Business School ve Cranfield Üniversitesi gibi tanınmış uluslararası işletme okullarıyla ortaklık yapmaktadır. Yönetici kadromuza Boston'daki ünlü Harvard İşletme Okulunda liderlik gelişimi kursları sunuyoruz. En son yönetim bilgilerini ve sektör çapındaki en iyi uygulamaları bir araya getiren Henkel Global Akademi Henkel'deki işinizde ihtiyaç duyacağınız özel uzmanlığın tamamını elde etmenizi sağlamakta ve yönetim ve liderlik yetkinliklerini desteklemektedir.

İsteğe bağlı öğrenim - Henkel "eCademy"

Global pazarların yüksek dinamiği bilgilerin gittikçe daha büyük bir hızla kullanımdan kalkmasına yol açmaktadır. Bu gerçek karşısında, klasik eğitimlere katkıda bulunan ve ihtiyacın doğduğu yer ve zamanda yeni bilgiler sağlayan e-eğitimlerdir.

Günün her saatinden dünyanın her yerinde mevcut: E- eğitim platformu eCademy dünyanın her yerindeki çalışanlara yönelik olup intranet kanalıyla haftanın yedi günü, günün 24 saati erişime açıktır. 16'ya kadar dilde 250'nin üzerinde kurs, testler, özel dersler ve videolu eğitimler gibi farklı biçimlerde mevcuttur.

Biz geribildirim sağlıyoruz - siz kariyerinizi ilerletiyorsunuz

En iyileri arıyoruz: Potansiyeli olan ve motive çalışanlar için. Global değişikliği heyecan verici bir fırsat olarak görenler. Global ekibimizi daha da güçlendirecek yetenekler. Esnek ve başarı için aktif çaba gösterecek kişilikler. Bu siz misiniz? Eğer öyleyse, ister yeni başlıyor olun ister tecrübeli bir profesyonel, bizimle iletişim kurmanızı isteriz.

 • Hem yönetim hem de uzmanlık kariyerlerine eşit oranda ağırlık vererek kişisel becerilerinizi geliştirmenize ve uzun dönemli kariyerinizi planlamanıza yardımcı oluruz.
 • Ayrıca profesyonel becerilerinizi geliştirmeniz konusunda size destek veririz ve iş rotasyonlarına büyük önem veririz.
 • Çalışanlarımıza sürekli olarak performansları hakkında ayrıntılı ve açık bir geribildirim ve ayrıca global çapta standartlaştırılmış yetenek yönetimi sürecimiz dahilinde geribildirim sağlarız.

Yetenek Yönetimi: Kariyerinizin ve kişisel gelişiminizin temeli

Yetenek yönetimi sürecimiz, global olarak standartlaşmış kriterlere göre dört adım içermektedir:

 • Potansiyel ve Performans Değerlendirmesi: Yöneticiler çalışanları performansları ve gelişim potansiyelleri temelinde değerlendirirler.
 • Gelişim Değerlendirme: Yöneticiler yeteneklerinin performans değerlendirmesini ve gelişim potansiyelini tartışırlar.
 • Performans ve Gelişim Diyalogu: Her bir çalışan, üstüyle yapacağı gizli bir toplantıda şeffaf performans geri bildirimi alır. Bu toplantının sonuçlarından biri, somut gelişim önlemlerinin tanımlanmasıdır.

Gelişim Planlama: Çalışanlarımızın bireysel gelişim planları takip edilir. Bunlar bireysel koçluktan uzmanlaşmış öğrenim fırsatlarına ve olasılıkla yurtdışına çıkmayı veya başka bir iş sahasına geçmeyi kapsayan bir sonraki işe rotasyona kadar uzanır.

Yurtdışındaki iş rotasyonları

Henkel'de işlerimiz daima uluslararasıdır – Düsseldorf’taki merkezimide 70'den fazla ulustan insan çeşitliliğe sahip ve ekip odaklı, mükemmeliyeti gerçekleştirme çabasında birleşmiş bir çalışma ortamı oluşturdukları Düsseldorf'taki merkezimizde çalışıyor olsan bile. Aşkın 53.000 çalışanımızın yüzde sekseni yurtdışında çalışmaktadır.

Henkel ufkunuzu genişletmenize yardımcı olur, çünkü uluslararası tecrübeye sahip insanlar global ekibimizi başarılı kılarlar.

Triple two felsefemizi bu yüzden uygularız: Kariyerleri boyunca ileri derecede performans gösteren çalışanlar en az iki adet iş rolünde, iki farklı ülkede ve iki iş kolunda çalışırlar.

Triple Two: Uluslararası, çeşitli ve ilgi çekici

Triple two felsefemiz yetenek yönetimimizin kilit bir faktörüdür. Triple two’nun gücü çalışanlarımıza uluslararası ve birimler arası kariyer yollarının yanı sıra benzersiz başka fırsatlar da sağlar:

 • Şirket içinde değerli bir ağ geliştirirsiniz.
 • Dünyanın her yerinde yaratıcı beyinlerle tecrübe ve fikir alış verişinde bulunursunuz.
 • Uluslararası bir ortamda çalışırsınız.
 • Almanya’daki Genel Merkezimiz ve diğer ülkelerdeki karar alma süreçlerine dair tecrübe kazanırsınız.
 • Yurtdışında çalışma isteğinin çok önemli olduğu bir ortamda,Üst Yönetimin karşılaştığı problemlere dair hazırlıklı bir hale gelirsiniz,

Triple two felsefemizle bir yandan kültürlerarası çalışma yönümüzü güçlendirirken diğer yandan da sizin profesyonel ve kişisel gelişiminizi hızlandırıyoruz. Yurtdışına her atamadan önce daima çalışanlarımızın ailelerini, yurtdışındaki yeni yaşamlarına hazırlanmalarına yardımcı olarak sürece dahil ediyoruz.

Çeşitlilik ve Kapsama

Bizim için çeşitlilik Henkel'in rekabet avantajına önemli bir katkıdır.

Perfomansınız önemlidir ve ödüllendirilmektedir.

En iyi performansınızı göstermek için rekabet ediyor musunuz? Bu soruya yanıtınız evet ise, performansınızın Henkel'de nasıl ödüllendirildiğini kısa zamanda keşfedeceksiniz. Gerçekten de, ücretin performans bağlı olması ve çalışanlar için imkanlar sağlaması şirket kültürümüzün önemli bir parçasını oluşturmaktadır. İddialı hedefler koymayı çok seviyoruz ve ayrıca iyi performans gösterenleri doğru şekilde ödüllendirmeyi de biliyoruz. Dahası, yüksek bir sosyal güvence elde edecek ve çekici yan haklar alacaksınız.

"Target Dialog" programı ve teşvik sistemi

Müdürler ve çalışanlar nesnel ve ölçülebilir bireysel hedefleri saptarlar. Aynı zamanda, ekibin toplu performansı da Henkel'in bütün kurumun hedeflerine ulaşmayı başarıp başaramayacağını belirler. Verilen ikramiye birey, ekip ve şirket seviyesinde hedeflere ulaşılmasına bağlıdır.

Çalışan Hisse Programı

Henkel, çalışanlarının şirketin başarısını doğrudan paylaşabilmesine izin vermektedir. Satın aldığınız her üç hisse için size fazladan bir hisse veriyoruz. Bu plan o kadar çekicidir ki, Henkel'in 54 ülkedeki 11,000'in üzerinde çalışanı buna halihazırda katılmış durumda.