Faaliyet Alanları

Henkel, günlük hayatımızın parçası olan otomobiller, kitaplar ve dergiler, bilgisayarlar, uçaklar, buzdolapları, cep telefonları, mobilyalar, tekstil ürünleri, ambalaj ürünleri ve benzeri daha pek çok alanda çözümler sunmaktadır. Bu bölümde, faaliyet gösterdiğimiz alanlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ev, Okul ve Ofis

Henkel, geniş ürün porföyüyle tüketicilerin ev, okul ve ofis ihtiyaçları konusunda yenilikçi markalar sunmaktadır.

Henkel, 75 yılı aşkın süredir ev, okul ve ofis ürünlerinde yenilikçiliği, kalitesi ve uzmanlığı ile anılmaktadır. Henkel ve Henkel’in lider markaları tüm dünyada yüksek bir bilinirliğe sahiptir ve her bir ürün grubuyla güven yaratmıştır. Tüm marka ve ürünlerimize rehberlik eden tek bir ilkemiz bulunmaktadır: Henkel, insanların yaşamlarını daha kolay, daha iyi ve daha güzel kılan marka ve teknolojiler sunan lider bir firmadır.

OTOMOTİV VE METAL

Henkel araç, uçak ve nakliye sistemleri alanında tasarım, ürün geliştirme, üretim ve bakım aşamalarında önemli bir iş ortağı  ve çözüm sağlayıcıdır.

Henkel‘in yüksek performanslı yapıştırıcı ve mastikleri, hafif ve ileri teknolojiye sahip ürünlerin tasarlanmasını ve üretilmesini sağlayarak yüksek üretim hızına ve düşük yakıt tüketimine ulaşabilmek için bir çok fırsat sunmaktadır.

Henkel, müşterilerin tasarım ve geliştirme süreçlerine erken safhalarda katılarak, çevreye karşı sorumlu ve uygun maliyetli operasyonlar kadar iş ortaklarının rekabetçi avantaj elde etmesini sağlayan, özel çözümler sunmaktadır.

Yapı, İnşaat ve Mobilya

Üretici ve tedarikçilerin rekabeti, modern üretim süreçlerinin kullanımına şimdi her zamankinden daha fazla bağlı. Ustaca düzenlenmiş ürünler, süreçler ve servislerle daha yüksek kalite, üretkenlik ve ekonomik verimliliğe ulaşmak mümkün. Bunların pratikte nasıl uygulanacağı Henkel tarafından inşa, yapım ve mobilya endüstrisinin yapıştırıcı ve sistemleriyle gösterilmektedir.

Henkel, dekoratif son işlemlerde uzmandır ve ürün dizaynında yeni fikirler üretilmesine olanak verir. Mobilya endüstrisindeki yapıştırıcılarımız, müşterilerimize verimliliklerini ve sürdürülebilirliklerini arttırmaları konusunda yardımcı olur.

Uygulama bilgisi, geniş kapsamlı destek ve derin sektör tecrübesinin birleşimi, Henkel’i yapı bileşenleri endüstrisinde global lider ve öncelikli tedarikçi yapar.

Kompozit ahşap uygulamalarında Henkel, müşterilerini ürün gelişimi, dizayn ve sıvı PUR yapıştırıcıların kullanım güvenliği konularında bir adım öteye götüren profesyonel teknik desteğiyle ve yüksek ürün kalitesiyle küresel iş ortağıdır.

Elektronik

Hızlı elektronik endüstrisinde, ürün kapsamlılığı ve üretim teknikleri çabuk yayılır. Bu yüzden birçok üst düzey yarı iletken ve elektronik montaj çözümleri firmaları rekabet edebilir düzeyde kalmak için ihtiyaç duydukları kanıtlanmış, güvenilir ve uyumlu materyal çözümlerini sunması için Henkel'e güvenir.

Henkel, yarı iletken paketleme, baskılı devre kartı (printed circuit board-PCB) montajı ve gelişmiş lehimleme çözümleri için kaliteli materyaller sağlayan dünyanın öncü ve en ilerici firmasıdır. Son montaja kadar alt kademeden üst yönetime Henkel, birinci sınıf materyal ürünleri, işlem ekspertizi ve yarının elektronik endüstrisine olanak sağlamak adına kapsamlı genel çözümler sunmak için eşsiz bir konuma sahiptir.

Henkel’in geniş ürün portföyü, yapıştırıcı macunlar ve filmler, enkapsülanlar, görüntü malzemeleri, mürekkepler ve kaplamalar, eksik dolumlar ve sıcaklık yönetimi malzemeleri dahil olmak üzere her türlü üretim işi için uygun maliyetli çözümler sunar.

ENERJİ

Henkel enerji ve yardımcı tesisler endüstrilerinde geniş uygulama yelpazesine yönelik üstün kaliteli yapıştırıcılar, enkapsülasyon malzemeleri ve konformal kaplamalar sunar. Uzun yıllara dayalı tecrübesiyle desteklenen kapsamlı ürün portföyle ve profesyonel bir ekibin teknik desteği ile Henkel tabii ki küresel bir lider ve dünyadaki en büyük üreticilerin birçoğu tarafından tercih edilen bir tedarikçidir. Gerek OEM tasarımında gerekse tesis bakımındaki deneyimi ve ürünleri sayesinde Henkel eksiksiz bir çözüm paketi sunmaktadır.

Endüstriyel Montaj

Her endüstriyel ekipman uygulaması kendi zorluklarını da beraber getirir. Yapıştırıcı ham maddelerinin seçimi, sıcaklık direnci, viskozite ve kürleşme zamanı gibi faktörlerin incelenmesi gerekir. Hangi endüstriye yönelik olursa olsun, Henkel yapıştırıcıları sorunları çözmek, devamlı ve güvenilir performans sunmak ve müşteri beklentilerini aşmak üzere tasarlanmıştır.

BAKIM, ONARIM ve TAMİR (MRO)

Henkel: Dünya genelinde endüstrilere hizmet veriyor

Saha testleri gerçekleştirilmiş, güvenilir ve tanınmış markalardan her uygulamaya yönelik bir ürün. İşte bu, bakım uzmanlarının yalnızca Henkel tarafından pazarlanan Loctite marka ürünlerindenden beklentisidir.

Sağlık

Henkel’deki sağlık uzmanları, mühendisler ve kimyagerler; ürün dizayn çözümünüzün özgün olduğunun bilincindedir ve yapıştırıcı çözümünüzün de aynı şekilde olması gerektiğinin farkındadır.

Henkel’in teknik uzmanlığı, düşük riskli ortaklık planı, inovasyon felsefesi, global destek altyapısı ve pazara öncülük eden materyallerde lider formülatör olarak geçmişi, tıbbi elektronik ve cihaz dizaynı endüstrisinde gelişimi garanti etmektedir.

Kullan-at hijyen ve nonwoven endüstrisindeki inovatif ürünlerimiz, yapışkanlık ile cilt dostluğunu bir araya getirmektedir. Müşterilerimiz yapıştırıcı endüstrisindeki en geniş Ar-Ge kaynaklarından yararlanmaktadır. İhtiyaçlarını anlamak ve yapıştırıcı uzmanlığımızı paylaşarak optimum sonuçlara ulaştırmak amacıyla müşterilerimizi, hem bizim tesislerimizde hem de onların kendi tesislerinde eğitmekteyiz.

Metal İşleme ve Makine İmalat

Henkel, müşterilerinin üretkenliğini maksimuma çıkartırken, bir yandan da maliyet düşüren üstün metal işleme ürünleri, uygulama sistemleri ve yüksek teknolojiye sahip çözümler sunar.

50 yıldan uzun süredir, Henkel üstün metal işleme ürünlerinin, uygulama sistemlerinin ve uzman desteğinin öncü bir tedarikçisi olmuştur. Müşterilerimizin üretkenliklerini doğaya saygılı ve uygun maliyetli operasyonlarla maksimuma ulaşmasını sağlamaktayız. Geniş ürün portföyümüz otomotiv, çelik ve ambalaj endüstrilerinde kullanılan hadde yağlarını, temizleyicileri, yağlayıcıları, yüzey işlem ürünlerini ve pasifleştiricilerini içerir.

Ambalaj ve Kağıt

Ambalaj; yiyecek ve tüketici malları üretici şirketler için çok önemli bir işleve sahiptir. Sadece koruma ve nakliye için gerekli güç ve dayanıklılığı sağlamaz, raf pazarlamasının da temelini oluşturur. Henkel, hem ambalaj üretmek için kullanılan yapıştırıcılarda hem de onları kalabalık mağaza raflarında öne çıkaran kaplamalarda anahtar bir role sahiptir.

Markalanmış ürünlerin piyasaya sunulması ve self-servis süpermarketlerin yaygınlaşması ile birlikte ambalaj endüstrisi günden güne güçlenmiştir. Kullanılan teknolojiler çok hızlı gelişmekte ve değişmekte, Henkel de bu süreçte aktif rol oynamaktadır. Modern ürün ambalajları ise iki işleve sahiptir: içeriği muhafaza etmek ve ürünü cazip kılmak. Bu sebeple Henkel’deki yapıştırıcı uzmanları, ambalaj tasarımcılarının fikirlerini üretilebilir paketlere dönüştürebilmek için çözümler sunmaktadır.