Faaliyet Alanları

Henkel, günlük hayatımızın parçası olan otomobiller, kitaplar ve dergiler, bilgisayarlar, uçaklar, buzdolapları, cep telefonları, mobilyalar, tekstil ürünleri, ambalaj ürünleri ve benzeri daha pek çok alanda çözümler sunmaktadır. Bu bölümde, faaliyet gösterdiğimiz alanlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ev, Okul ve Ofis

Henkel, geniş ürün porföyüyle tüketicilerin ev, okul ve ofis ihtiyaçları konusunda yenilikçi markalar sunmaktadır.

Henkel, 75 yılı aşkın süredir ev, okul ve ofis ürünlerinde yenilikçiliği, kalitesi ve uzmanlığı ile anılmaktadır. Henkel ve Henkel’in lider markaları tüm dünyada yüksek bir bilinirliğe sahiptir ve her bir ürün grubuyla güven yaratmıştır. Tüm marka ve ürünlerimize rehberlik eden tek bir ilkemiz bulunmaktadır: Henkel, insanların yaşamlarını daha kolay, daha iyi ve daha güzel kılan marka ve teknolojiler sunan lider bir firmadır.

Otomotiv ve Taşıma

Henkel araç, uçak ve nakliye sistemleri alanında tasarım, ürün geliştirme, üretim ve bakım aşamalarında önemli bir iş ortağı  ve çözüm sağlayıcıdır.

Henkel‘in yüksek performanslı yapıştırıcı ve mastikleri, hafif ve ileri teknolojiye sahip ürünlerin tasarlanmasını ve üretilmesini sağlayarak yüksek üretim hızına ve düşük yakıt tüketimine ulaşabilmek için bir çok fırsat sunmaktadır.

Henkel, müşterilerin tasarım ve geliştirme süreçlerine erken safhalarda katılarak, çevreye karşı sorumlu ve uygun maliyetli operasyonlar kadar iş ortaklarının rekabetçi avantaj elde etmesini sağlayan, özel çözümler sunmaktadır.

Yapı, İnşaat ve Mobilya

Üretici ve tedarikçilerin rekabeti, modern üretim süreçlerinin kullanımına şimdi her zamankinden daha fazla bağlı. Ustaca düzenlenmiş ürünler, süreçler ve servislerle daha yüksek kalite, üretkenlik ve ekonomik verimliliğe ulaşmak mümkün. Bunların pratikte nasıl uygulanacağı Henkel tarafından inşa, yapım ve mobilya endüstrisinin yapıştırıcı ve sistemleriyle gösterilmektedir.

Henkel, dekoratif son işlemlerde uzmandır ve ürün dizaynında yeni fikirler üretilmesine olanak verir. Mobilya endüstrisindeki yapıştırıcılarımız, müşterilerimize verimliliklerini ve sürdürülebilirliklerini arttırmaları konusunda yardımcı olur.

Uygulama bilgisi, geniş kapsamlı destek ve derin sektör tecrübesinin birleşimi, Henkel’i yapı bileşenleri endüstrisinde global lider ve öncelikli tedarikçi yapar.

Kompozit ahşap uygulamalarında Henkel, müşterilerini ürün gelişimi, dizayn ve sıvı PUR yapıştırıcıların kullanım güvenliği konularında bir adım öteye götüren profesyonel teknik desteğiyle ve yüksek ürün kalitesiyle küresel iş ortağıdır.

Elektronik

Hızlı elektronik endüstrisinde, ürün kapsamlılığı ve üretim teknikleri çabuk yayılır. Bu yüzden birçok üst düzey yarı iletken ve elektronik montaj çözümleri firmaları rekabet edebilir düzeyde kalmak için ihtiyaç duydukları kanıtlanmış, güvenilir ve uyumlu materyal çözümlerini sunması için Henkel'e güvenir.

Henkel, yarı iletken paketleme, baskılı devre kartı (printed circuit board-PCB) montajı ve gelişmiş lehimleme çözümleri için kaliteli materyaller sağlayan dünyanın öncü ve en ilerici firmasıdır. Son montaja kadar alt kademeden üst yönetime Henkel, birinci sınıf materyal ürünleri, işlem ekspertizi ve yarının elektronik endüstrisine olanak sağlamak adına kapsamlı genel çözümler sunmak için eşsiz bir konuma sahiptir.

Henkel’in geniş ürün portföyü, yapıştırıcı macunlar ve filmler, enkapsülanlar, görüntü malzemeleri, mürekkepler ve kaplamalar, eksik dolumlar ve sıcaklık yönetimi malzemeleri dahil olmak üzere her türlü üretim işi için uygun maliyetli çözümler sunar.

İşlenmiş Ağaç

Henkel, işlenmiş ahşap için tek bileşenli nem kürlemeli sıvı poliüretan yapıştırıcı sistemlerinde global üreticiniz ve tedarikçinizdir. Loctite Purbond markası altında yüksek kaliteli yapıştırıcı sistemleri, endüstri uzmanlarından tavsiyeler ve ihtiyaçlarınız için güvenilir teknik destek sunuyoruz.

Müşterilerimizi birinci sırada tutarak yüksek etkili çözümlerimizle lider konumdayız. [Daha fazla] sürdürülebilir olmak için bizimle çalışın!

Mobilya ve Bina Bileşenleri

Üretim proseslerinizi modernize etmek, daha hafif ürün ve yapılar üretmek ya da mobilya ve yapı bileşenlerinizin kalitesini, verimliliğini ve sürdürülebilirliğini artırmak istiyorsanız size yardım edebiliriz. Henkel’de yapıştırıcılarımız mobilya endüstrisindeki birçok uygulamada kullanılan çeşitli ahşap parçaları yapıştırmak için kullanıma uygundur. Ayrıca müşterilerimiz küresel satış ve teknik destek ekibimizden destek alır.

Müşterilerimizi birinci sırada tutarak yüksek etkili çözümlerimizle lider konumdayız. [Daha fazla] memnun olmak için bizimle çalışın!

Enerji

Henkel enerji ve yardımcı tesisler endüstrilerinde geniş uygulama yelpazesine yönelik üstün kaliteli yapıştırıcılar, enkapsülasyon malzemeleri ve konformal kaplamalar sunar. Uzun yıllara dayalı tecrübesiyle desteklenen kapsamlı ürün portföyle ve profesyonel bir ekibin teknik desteği ile Henkel tabii ki küresel bir lider ve dünyadaki en büyük üreticilerin birçoğu tarafından tercih edilen bir tedarikçidir. Gerek OEM tasarımında gerekse tesis bakımındaki deneyimi ve ürünleri sayesinde Henkel eksiksiz bir çözüm paketi sunmaktadır.

İmalat

Henkel yapıştırıcıları, endüstriye bağlı olmaksızın sorunları çözmek, tutarlı ve güvenilir performans sunmak ve müşteri beklentilerinin ötesine geçmek için tasarlanmıştır.

Cihazlardaki ses ve titreşimi azaltan yapıştırıcılardan, vida sabitleyicilere ve masraflı HVAC sıvı sızıntılarını önleyen sızdırmazlıklara kadar, Henkel imalat hatlarını modernize edici çözümler için tek durak noktasıdır.

BAKIM, ONARIM ve TAMİR (MRO)

Henkel: Dünya genelinde endüstrilere hizmet veriyor

Saha testleri gerçekleştirilmiş, güvenilir ve tanınmış markalardan her uygulamaya yönelik bir ürün. İşte bu, bakım uzmanlarının yalnızca Henkel tarafından pazarlanan Loctite marka ürünlerindenden beklentisidir.

Tıbbi

Henkel bünyesindeki tıbbi, medikal elektronik ve ilaç dağıtım mühendisleri, uzmanlar ve kimyagerlerin tasarım çözümünüzün ve böylece yapıştırıcı çözümünüzün de benzersiz olmasını sağlar.

Henkel’in teknik uzmanlığı, düşük riskli ortaklık teklifi, yenilik felsefesi, küresel destek alt yapısı ve pazarın lideri malzemelerde lider bir formülatör olarak sahip olduğu geçmişi, tıbbı cihaz tasarımını geliştirebilmemizi sağlar.

Tıbbi bantlar için, cilde zarar vermeyen , tıbbi uygulamalarda kullanılan farklı taşıyıcılara bağlanan ve iyi nefes alabilirlik ile mükemmel adhezyon sunan kapsamlı bir sıcak tutkal, su bazlı solvent akrilik ve UV akrilik yapıştırıcılar sunuyoruz.

Henkel, farmasötik endüstrisinde kalite ve tutarlılığın olmazsa olmaz olduğunu bilmekte ve dağıtım sistemleri geliştiricilerine, ilaç piyasasındakilere , hastalara bandın yapışacağını ve ilacın tasarlandığı gibi dağıtılacağını temin eder. Transdermal projenizi başarıya ulaştıracak deneyim, kaynaklar ve uzmanlığa sahibiz.

Henkel, tıbbi elektronik cihaz endüstrisi için elektrikli iletken mürekkep ve yapıştırıcılar, enkapsülasyon, tam dolmamış dolgu, lehimleme ve film malzemeleri gibi yüksek güvenilir, kanıtlanmış birleştirme çözümleri sunar. Bu tür çözümler, kardiyo ve nöro stimülasyon cihazlarının, nem algılama sensörlerinin, ECG ve TENS elektrotlarının birleştirilmesinde kullanılır.

Endüstriyel Bakım ve Onarım

Hareketli parçaların hareket etmediğinde, bu masraflı duruş süresi ile pahalı parça ve makine değişimi anlamına gelebilir.

Loctiteın önleyici bakım prosesi, dünyanın bir numaralı yapıştırıcı üreticisi tarafından desteklenir. Bu, ekipman arızasını önlemenin ve teknoloji varlıklarınızın ömrünü uzatmanın etkili bir yoludur.

Nonwoven Hijyeni

Sağlık, zindelik ve konfor söz konusu olduğunda müşterilerin beklentisi kalitedir. Tüketiciler, hijyen ürünlerinde ayrılık, sızdırmama garantisi ya da yumuşaklık arasın, ihtiyaçlarına özel ürün geliştirmeye odaklanmak önemlidir. Hijyenik ürün üreticileri ve tedarikçileri, nonwoven astar, plastik film, absorbent, elastik ve özel yapıştırıcıları birleştiren gelişmiş teknolojiler uygulamaktadır. Burada tek amaç, tüm bu malzemeleri yapıştırarak “memnuniyet” elde etmektir.

Henkel, hayatı sonuna kadar yaşamak için tüketicilerin taleplerini karşılamak üzere hijyen endüstrisi için kapsamlı çözümler sunar. Odağımız müşterinin duygularıdır: görme, koklama, dokunma ve ses. Yapıştırıcı çözümleri yelpazemiz, üretim prosesinizin gerekliliklerini karşılar. Tek kullanımlık hijyen ve nonwoven endüstrisine yönelik yenilikçi ürünlerimiz, cilde uyum ile yüksek yapışmayı bir araya getirir ve hijyenik ürünlerinizi her uygulama için doğru özellik ile donatır.

Müşterilerimizi birinci sırada tutarak yüksek etkili çözümlerimizle lider konumdayız. [Daha fazla] güvende olmak için bizimle çalışın!

Ambalaj ve Kağıt

Tüketiciler, çekici bir tasarımın yanı sıra sürdürülebilirlik özelliğinin kilometre taşı olduğu hazır ambalajlar talep etmektedir. Her ambalaj tüketicilere , içeriği markanın vaadini karşılayan bir güvence vermelidir. Üreticiler, tüketicilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ambalaj zorluklarını anlayan tedarikçileri tercih etmektedir.

Spor ve Moda

Artan iş gücü maliyeti ve çevre dostu üretimde yaşanan ilerlemeler, spor malzemeleri ve moda üretim endüstrilerinin karşılaştığı temel zorluklardır. Henkel ile çalışırsanız, bu zorlukları çözmek için küresel ağımız, teknik bilgimiz ve yenilik becerilerimizden yararlanabilirsiniz. En geniş kapsamlı yapıştırıcı yelpazesi ve özel proses bilgisi ile karşılaştığınız zorluk ne olursa olsun üretim prosesinizi destekleyebiliriz.

Özel İhtiyaçlarınıza Uygun Çözümler
Yapıştırıcı endüstrisinde teknoloji lideri olarak Henkel, ayakkabı, top, çanta ya da bot üretim prosesinizin gereksinimlerini karşılayacak olan iyileştirilmiş yapıştırıcı çözümleri sunar. Su bazlı yapıştırıcılar, toluen içermeyen yapıştırıcılar, siyanoakrilatlar, sıcak eriyikler ve Pur sıcak eriyik yapıştırıcılar içeren geniş bir teknoloji portföyüne sahibiz.

Bantlar, Etiketler ve Grafik

Henkel olarak, sürdürülebilir ve yenilikçi bant, etiket ve grafik çözümleri geliştirme alanında ortağınızız. Basınca duyarlı yapıştırıcılarımız (PSA), gıda uygulamalarındaki ve gıda dışı uygulamalardaki en yüksek güvenlik standartlarını karşılayabilir, toplam enerji tüketiminizi düşürebilir atık ve ambalajları azaltabilir. Ayrıca MTA, özel bir ihtiyacınız olması halinde ekibimiz, uygulamanıza uygun bir çözümü özelleştirecek uzmanlığa sahiptir.

İhtiyaçlarınıza Özel Basınca Duyarlı Yapıştırıcı Çözümleri
Özel yapıştırıcı uzmanlarımız, PSA alanındaki sürekli gelişmeyi ve yeniliği takip etmeye bağlıdır. İlerlemeyi teşvik etmek için iş ortaklarımızla birlikte çalışıyor ve ürün geliştirme süreçleri boyunca müşterilerimiz ile sıkı bir iş birliği kuruyoruz. Size özel basınca duyarlı çözümler ve bu çözümleri üretim prosesinize dahil etmeniz için benzersiz bir uzmanlık ile destek sunabiliriz.