Faaliyet Alanları

Henkel, günlük hayatımızın parçası olan otomobiller, kitaplar ve dergiler, bilgisayarlar, uçaklar, buzdolapları, cep telefonları, mobilyalar, tekstil ürünleri, ambalaj ürünleri ve benzeri daha pek çok alanda çözümler sunmaktadır. Bu bölümde, faaliyet gösterdiğimiz alanlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Hava Aracı Üretimi ve Bakımı

Kanatlarının altındaki 50 yıllık uzmanlıkla Henkel, hava araçları için OEM (Orijinal Ekipman Üretimi) ve MRO (Bakım, Onarım ve Tamir) sektörlerinde kullanılan yapısal yapıştırıcılar ve yüzey iyileştirme alanlarında lider konumdadır. Karşılaştığınız zorluk ne olursa olsun, biz yardımcı olabiliriz. 5.000’den fazla havacılık standardı içinde yer almamızla süreçlerinize dünya çapında başından sonuna kadar destek olmaya hazırız. Henkel, her türlü üretim ve bakım ihtiyacını karşılamak amacıyla kapsamlı ölçekte Bonderite ve Loctite ürünleri sağlayabilmek için Ar-Ge çalışmalarına yoğun şekilde yatırım yapmaktadır. Kanıtlanmış uzmanlığı ve küresel dağıtım ağıyla Henkel’in yenilikçi materyalleri müşterilerimize pratiklik, ekonomik olma ve performans açısından fayda sağlamaktadır.

Ürünlerimiz yönetmelikleri ve gereklilikleri karşılamasına rağmen hiçbir zaman mevcut durumla yetinmiyor ve sürekli olarak hava aracı üretimi ve bakımı alanlarında gereken ilerlemeler için çabalıyoruz.

Ev, Okul ve Ofis

Henkel, geniş ürün porföyüyle tüketicilerin ev, okul ve ofis ihtiyaçları konusunda yenilikçi markalar sunmaktadır.

Henkel, 75 yılı aşkın süredir ev, okul ve ofis ürünlerinde yenilikçiliği, kalitesi ve uzmanlığı ile anılmaktadır. Henkel ve Henkel’in lider markaları tüm dünyada yüksek bir bilinirliğe sahiptir ve her bir ürün grubuyla güven yaratmıştır. Tüm marka ve ürünlerimize rehberlik eden tek bir ilkemiz bulunmaktadır: Henkel, insanların yaşamlarını daha kolay, daha iyi ve daha güzel kılan marka ve teknolojiler sunan lider bir firmadır.

Otomotiv ve Taşıma

Henkel arabalar, kamyonlar, hava araçları ve taşıma sistemlerinin tasarım, geliştirme, üretim ve bakımlarında temel ortak ve çözüm sağlayıcısıdır. Yüksek performanslı yapıştırıcı ve mastiklerimiz, müşterilerimize gelişmiş ve hafif yapıda ürünler tasarlama ve üretme fırsatı sunmanın yanı sıra, genellikle ters orantı görülen yüksek hız ve daha düşük yakıt tüketimi gibi amaçların gerçekleşmesine yardımcı oluyor.

Tasarım ve geliştirme süreçlerine erken dahil olmamız sebebiyle piyasanın zorluk ve ihtiyaçlarına özel çözümler sağlayabiliyoruz. Sonuç ise, rekabette belirgin şekilde öne çıkan avantajların yanı sıra çevresel olarak sorumluluk sahibi ve hesaplı faaliyetler oluyor.

Yapı, İnşaat ve Mobilya

Üretici ve tedarikçilerin rekabeti, modern üretim süreçlerinin kullanımına şimdi her zamankinden daha fazla bağlı. Ustaca düzenlenmiş ürünler, süreçler ve servislerle daha yüksek kalite, üretkenlik ve ekonomik verimliliğe ulaşmak mümkün. Bunların pratikte nasıl uygulanacağı Henkel tarafından inşa, yapım ve mobilya endüstrisinin yapıştırıcı ve sistemleriyle gösterilmektedir.

Henkel, dekoratif son işlemlerde uzmandır ve ürün dizaynında yeni fikirler üretilmesine olanak verir. Mobilya endüstrisindeki yapıştırıcılarımız, müşterilerimize verimliliklerini ve sürdürülebilirliklerini arttırmaları konusunda yardımcı olur.

Uygulama bilgisi, geniş kapsamlı destek ve derin sektör tecrübesinin birleşimi, Henkel’i yapı bileşenleri endüstrisinde global lider ve öncelikli tedarikçi yapar.

Kompozit ahşap uygulamalarında Henkel, müşterilerini ürün gelişimi, dizayn ve sıvı PUR yapıştırıcıların kullanım güvenliği konularında bir adım öteye götüren profesyonel teknik desteğiyle ve yüksek ürün kalitesiyle küresel iş ortağıdır.

Elektronik

Elektronikteki yenilikler hayatımızın neredeyse tüm alanlarını etkiliyor. Sürücü yardım sistemi olan hibrid ve elektrikli araçlar kullanıyor, iş ve eğlenceye ayırdığımız zamanları aklıllı telefonlarla planlıyor, yeni bir dünyayı artırılmış gerçeklik (AR) ekipmanları ile keşfediyor, uçakla seyahat ederken kişiye özel ekranları takip ederek eğleniyor ve yaşam alanımızı uzaktan bağlantılı cihazlar kullanarak kontrol edebiliyoruz. Yıllar önce bu yeniliklerden bir kısmı sadece rüya olarak niteleniyordu.

Henkel, elektronik cihaz montajı ve yarı iletken paketleme endüstrilerinde ilk sırada yer alan materyal tedarikçisi konumundadır. İleri seviyedeki formülasyonlarımız, elektrikte ara bağlantıyı kolaylaştırmak, yapısal bütünlük sağlamak, kritik düzeyde koruma sunmak ve güvenilir bir performans için ısı transferi gerçekleştirmek gibi görevleri yerine getiren geniş bir ürün yelpazesini içermektedir. Bugünün elektronik teknolojisini ileri taşırken yarının gelişmelerine olanak sunan ürünler ortaya çıkartmaktan gurur duyuyoruz.

İşlenmiş Ağaç

Henkel, işlenmiş ahşap için tek bileşenli nem kürlemeli sıvı poliüretan yapıştırıcı sistemlerinde global üreticiniz ve tedarikçinizdir. Loctite Purbond markası altında yüksek kaliteli yapıştırıcı sistemleri, endüstri uzmanlarından tavsiyeler ve ihtiyaçlarınız için güvenilir teknik destek sunuyoruz.
 
Müşterilerimizi birinci sırada tutarak ürettiğimiz yüksek etkili çözümlerimizle lider konumdayız. Daha fazla sürdürülebilir olmak için bizimle çalışın!

Mobilya ve Bina Bileşenleri

Üretim proseslerinizi modernize etmek, daha hafif ürün ve yapılar üretmek ya da mobilya ve yapı bileşenlerinizin kalitesini, verimliliğini ve sürdürülebilirliğini artırmak istiyorsanız size yardım edebiliriz. Henkel’de yapıştırıcılarımız mobilya endüstrisindeki birçok uygulamada kullanılan çeşitli ahşap parçaları yapıştırmak için kullanıma uygundur. Ayrıca müşterilerimiz küresel satış ve teknik destek ekibimizden destek alır.

Müşterilerimizi birinci sırada tutarak ürettiğimiz yüksek etkili çözümlerimizle lider konumdayız. Daha fazla memnuniyet için bizimle çalışın!

Enerji

Henkel enerji ve yardımcı tesisler endüstrilerinde geniş uygulama yelpazesine yönelik üstün kaliteli yapıştırıcılar, enkapsülasyon malzemeleri ve konformal kaplamalar sunar. Uzun yıllara dayalı tecrübesiyle desteklenen kapsamlı ürün portföyle ve profesyonel bir ekibin teknik desteği ile Henkel tabii ki küresel bir lider ve dünyadaki en büyük üreticilerin birçoğu tarafından tercih edilen bir tedarikçidir. Gerek OEM tasarımında gerekse tesis bakımındaki deneyimi ve ürünleri sayesinde Henkel eksiksiz bir çözüm paketi sunmaktadır.

İmalat

Henkel yapıştırıcıları, sektöre bağlı olmaksızın sorunları çözmek, tutarlı ve güvenilir performans sunmak ve müşteri beklentilerinin ötesine geçmek için tasarlanmıştır.

Cihazlardaki ses ve titreşimi azaltan yapıştırıcılardan, makinelerdeki diş sabitleyicilere ve masraflı HVAC sıvı sızıntılarını önleyen mastik materyallere kadar, Henkel imalat hatlarını modernize eden çözümler için tek durak noktasıdır.

Endüstriyel Bakım ve Onarım

Hareketli parçalar hareket etmediğinde bu durum masraflı bir aksaklık süresi ile pahalı parça ve makine yenilemesi anlamına gelebilir.

Loctite'ın önleyici bakım işlemi, dünyanın bir numaralı yapıştırıcı üreticisinin hayata geçirdiği çözümler tarafından desteklenir. Bu, ekipman arızasını önlemenin ve teknoloji varlıklarınızın ömrünü uzatmanın etkili bir yoludur.

Tıbbi

Henkel bünyesindeki tıbbi, medikal elektronik ve ilaç uygulama mühendisleri, uzmanlar ve kimyagerler ürün tasarım çözümünüzün benzersiz olduğunu bilir ve böylece Henkel materyal çözümünüzün de benzersiz olmasını sağlar.

Henkel’in teknik uzmanlığı, düşük riskli ortaklık teklifi, yenilik felsefesi, küresel destek alt yapısı ve pazar lideri malzemelerde lider bir formül üreticisi olarak sahip olduğu geçmişi, tıbbı cihaz tasarımını geliştirebilmemizi sağlar.

Tıbbi bantlarda, cilde zarar vermeyen , tıbbi uygulamalarda kullanılan farklı taşıyıcılara bağlanan ve iyi nefes alabilirlik ile mükemmel yapışkanlık sunan kapsamlı bir sıcak tutkal, su bazlı solvent akrilik ve UV akrilik yapıştırıcılar sunuyoruz.

Henkel, ilaç sektöründe kalite ve tutarlılığın olmazsa olmaz olduğunu bilmekte ve uygulama sistemleri geliştiricilerine, ilaç pazarlamacılarına ve hastalara bandın yapışacağını ve ilacın tasarlandığı gibi uygulanacağını temin eder. Transdermal projenizi başarıya ulaştıracak deneyim, kaynaklar ve uzmanlığa sahibiz.

Henkel, tıbbi elektronik cihaz endüstrisi için elektrikli iletken mürekkep ve yapıştırıcılar, kapsülleme, tam dolmamış dolgu, lehimleme ve film malzemeleri gibi güvenilir ve kanıtlanmış birleştirme çözümleri sunar. Bu tür çözümler, kardiyo ve nöro stimülasyon cihazlarının, nem algılama sensörlerinin, ECG ve TENS elektrotlarının birleştirilmesinde kullanılır.

Metal İşleme ve Makine İmalat

Henkel üst düzey metal işleme ürünlerini uygulama sistemleri ve en üst seviye teknolojik destek ile bir araya getirerek maliyetlerinizi azaltırken verimliliğinizi artırmanıza yardımcı oluyoruz. Çeliğin, demir dışı metallerin ve metal ruloların dövülmesinden, sıkım ve çekim işlemlerinin uygulanmasına ve metal paketlemeye kadar birçok metal işleme çözümü, onlarca yıla uzanan deneyim ve yenilikle destekleniyor.

Metal İşleme Endüstrisi
Geniş ürün portföyümüz, yiyecek-içecek kapları endüstrisi, çelik üretim endüstrisi ve otomotiv endüstrisi gibi birçok alanda kullanılan makine işleme kayganlaştırıcıları, temizleyiciler, ön işlem maddeleri ve pasifize edicileri içerir.

Nonwoven Hijyeni

Sağlık, zindelik ve konfor söz konusu olduğunda tüketicilerin beklentisi kalitedir. Tüketiciler, hijyen ürünlerinde ister özel hayata saygının gerektirdiği gizlilik,  ister daha fazla sızdırmama güvencesi ya da yumuşaklık arasın, onların ihtiyaçlarına özel ürün geliştirmeye odaklanmak önemlidir. Hijyenik ürün üreticileri ve tedarikçileri, nonwoven astarlar, plastik filmler, emiciler, elastik materyaller ve özel yapıştırıcıları birleştiren gelişmiş teknolojiler uygulamakta ve tek amaç olarak memnuniyeti hedeflemektedirler.

Henkel, hayatı keyifle yaşamayı arzulayan tüketicilerin taleplerini karşılamak üzere hijyen endüstrisi için kapsamlı çözümler sunar. Odağımız müşterinin duygularıdır: görme, koklama, dokunma ve ses. Yapıştırıcı çözümleri yelpazemiz, üretim sürecinizin gerekliliklerini karşılar. Tek kullanımlık hijyen ve nonwoven endüstrisine yönelik yenilikçi ürünlerimiz, cilde uyum ile güçlü yapışmayı bir araya getirir ve hijyenik ürünlerinizi her uygulama için doğru özellik ile donatır.

Müşterilerimizi birinci sırada tutarak ürettiğimiz yüksek etkili çözümlerimizle lider konumdayız. Daha fazla güvende olmak için bizimle çalışın!

Ambalaj ve Kağıt

Tüketiciler, çekici bir tasarımın yanı sıra sürdürülebilirlik özelliğinin kilometre taşı olduğu hazır ambalajlar talep etmektedir. Her ambalaj tüketicilere, içeriği markanın vaadini karşılayan bir güvence vermelidir. Üreticiler, tüketicilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ambalaj zorluklarını anlayan tedarikçileri tercih etmektedir.

Spor ve Moda

Artan iş gücü maliyeti ve çevre dostu üretimde yaşanan ilerlemeler, spor malzemeleri ve moda üretim endüstrilerinin karşılaştığı temel zorluklardır. Henkel ile çalışırsanız, bu zorlukları çözmek için küresel ağımız, teknik bilgimiz ve yenilik becerilerimizden yararlanabilirsiniz. En geniş kapsamlı yapıştırıcı yelpazesi ve sürece dair özel bilgimiz ile karşılaştığınız zorluk ne olursa olsun üretim sürecinizi destekleyebiliriz.

Özel İhtiyaçlarınıza Uygun Hizmetler
Yapıştırıcı endüstrisinde teknoloji lideri olarak Henkel, ayakkabı, top, çanta ya da bot üretim sürecinizin gereksinimlerini karşılayacak olan uygun yapıştırıcı çözümlerini sunar. Su bazlı yapıştırıcılar, toluen içermeyen yapıştırıcılar, siyanoakrilatlar, ısıyla eriyen yapıştırıcılar ve ısıyla eriyen Pur yapıştırıcılar içeren geniş bir teknoloji portföyü sunuyoruz.

Bantlar, Etiketler ve Grafikler

Henkel olarak, sürdürülebilir ve yenilikçi bant, etiket ve grafik çözümleri geliştirme alanında ortağınızız. Basınca duyarlı yapıştırıcılarımız (PSA), gıda uygulamalarındaki ve gıda dışı uygulamalardaki en yüksek güvenlik standartlarını karşılayabilir, toplam enerji tüketiminizi düşürebilir, atık ve ambalajlarınızı azaltabilir. Ek olarak, özel bir ihtiyacınız olması halinde ekibimiz, uygulamanıza uygun bir çözümü üretecek uzmanlığa sahiptir.

İhtiyaçlarınıza Özel Basınca Duyarlı Yapıştırıcı Çözümleri
Özel yapıştırıcı uzmanlarımız, basınca duyarlı yapıştırıcı teknolojileri alanında sürekli olarak gelişme ve yeniliği hayata geçirme konusunda kararlıdırlar. İlerlemeyi teşvik etmek için iş ortaklarımızla birlikte çalışıyor ve ürün geliştirme süreçleri boyunca müşterilerimiz ile sıkı bir iş birliği kuruyoruz. Size özel basınca duyarlı çözümlerin yanı sıra, bu çözümleri üretim sürecinize dahil edeceğiniz benzersiz bir deneyim sunarak sizlere destek verebiliriz. 

Kendin Yap

Henkel, çok yönlü geliştirilen özelleştirilmiş ve yenilikçi yapıştırıcı ve sızdırmazlık çözümleri ile Yapı Marketler pazarının ihtiyaçlarını karşılamak için vardır.

Henkel adı, 75 yılı aşkın bir süredir, yapıştırıcı ürünlerinde yenilikçiliği, kalitesi ve uzmanlığı ile anılmaktadır. Henkel’in lider markaları tüm dünyada yüksek bir bilinirliğe sahiptir ve her bir ürün grubuyla bulunduğu tüm bölgelerde güven yaratmıştır. Tüm marka ve ürünlerimize rehberlik eden tek bir ilkemiz bulunmaktadır: Henkel, insanların yaşamlarını daha kolay, daha iyi ve daha güzel kılan marka ve teknolojiler üreten lider bir firmadır.