Favorilerim

Acil Durum Yardımı 

Doğal felaketler sonrasında, Henkel hızla ve bürokratik olmayan bir şekilde müdahale ederek, dünyanın neresinde gerekli olursa olsun vakfımız Fritz Henkel Stiftung aracılığıyla yardım sağlar. Bu yardımları ulaştırırken, toplanan tüm bağışların yüzde yüzünün mağdurlara ulaştırılmasına özen gösterir. 

2014: Balkan Ülkeleri’ne sel yardımı

Mai'deki yoğun yağışın ardından Sırbistan ve Bosna Hersek'te birçok bölge sel altında kaldı. Neyse ki Henkel çalışanları da, Henkel iş yeri bölgeleri de bu selden doğrudan etkilenmedi. Fakat birçok arkadaşımızın yakınları ve evleri zarar gördü. Yakınlarını kaybedenler bile oldu. Doğal felaketin hemen ardından Henkel, Kızılhaç ile birlikte yardım sağlamaya başladı. Viyana, Belgrad, Indjija ve Krusevac'taki Henkel çalışanları bölgedeki insanlar için para ve malzeme bağışları topladı. Kızılhaç 2014 Ağustos ayında Sırbistan'a altı tonluk deterjan ve tuvalet bakımı, sabun ve diş macunu gibi tuvalet malzemeleri yolladı.
Sırbistan Henkel Müdürü Gordana Brasic, “Diğer ülkelerdeki iş arkadaşlarımızın verdiği destek için onlara minnettarız” açıklamasını yaptı.

2013: Almanya, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti'ndeki sel baskınlarının ardından yeni bir başlangıç

2013 Haziran ayında Almanya, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti'nde birçok yerleşim yerini etkileyen sel baskınlarında binlerce insan mal ve mülkünü kaybetti. Henkel ve Fritz Henkel Stiftung parasal yardımlarla ve eşya bağışlarıyla yardım etti.
“Başlangıçta çamaşır deterjanları ve temizlik ürünleri yolluyorduk; duş jeli, şampuan, vücut kremleri gibi. Daha sonra bunlara kurutma ve binaların onarımı için kullanılacak ürünleri de ekledik,” şeklinde belirtiyor Global Sosyal Gelişim takımında yer alan ve başka birçok şeyin yanı sıra acil durum yardımından sorumlu Heiko Held. Malzemeler yardım organizasyonları tarafından dağıtıldı. Henkel selden etkilenen bölgelerdeki insanlara yardım etmek için ve bu insanların evlerini ve apartmanlarını tekrar yaşanabilir hale getirmek için Düsseldorf'tan on dört kamyon dolusu yardım yolladı.
“Üç iş biriminin hepsi hemen yardım etme konusunda hemfikirdi,” şeklinde belirtiyor Held. Fritz Henkel Stiftung tarafından toplanan ve “Sel 2013” referanslı parasal yardımlar da aynı zamanda “Aktion Deutschland Hilft” organizasyonuna teslim edildi.

2013: Filipinler'deki muson yağmurları ve Haiyan Tayfununun ardından acil durum yardımları

Ağustos 2013'te ardından gelen tayfunla birlikte muson yağmuru, Filipin başkenti Manila'nın büyük kısmını 24 saat içinde iki metre su altında bıraktı. Ülkede felaketten toplamda bir milyon kadar insan etkilendi.
Selden etkilenenler arasında Henkel çalışanları da vardı. Fritz Henkel Stiftung, bu insanlara acil yardım sağlama konusunda pratik yollar buldu. Örneğin; Henkel, evlerini sel basmış olan beş çalışanın ailesine kalacak yer sağladı. Üstelik işten sonra evlerine dönemeyecek olan çalışanların geceyi otelde geçirmesi sağlandı. Henkel Filipinler Genel Müdürü Elaine Kunkle; “Fırtına boyunca çalışanlarımız üretimi sürdürmek ve Ortak Hizmetler Merkezi'nin faaliyetlerine devam etmesi için ellerinden gelen her şeyi yaptı. Tüm Henkel çalışanlarımıza destekleri için teşekkür etmek isterim,” şeklinde bildirdi.