Acil Durum Yardımı 

Doğal felaketler sonrasında, Henkel hızla ve bürokratik olmayan bir şekilde müdahale ederek, dünyanın neresinde gerekli olursa olsun vakfımız Fritz Henkel Stiftung aracılığıyla yardım sağlar. Bu yardımları ulaştırırken, toplanan tüm bağışların yüzde yüzünün mağdurlara ulaştırılmasına özen gösterir. 

2017: Meksika Depremi

2017 Eylül ayında Meksika’daki iki büyük depremin sonucunda 300’den fazla insan yaşamını yitirdi. Oaxaca, Chiapas, Puebla ve Mexico City eyaletlerinde binlerce aile evlerine dönemedi. Henkel, hasarı kapatabilmek adına yardıma en muhtaç alanlarda depremden etkilenen ailelere bağışlarda bulundu.

2017: ABD ve Karayipler’deki tropik kasırgalar

2017 Ağustos ve Eylül ayında Birleşik Devletler anakarasını ve Porto Riko, Dominik, the Lesser Antilles ve Dominik Cumhuriyeti’ne ait Karayip Adaları’nı birçok tropik kasırga vurdu. Henkel, mağdur olan çalışanlarının ve yakınlarının bulunduğu bölge ve şehirlere, evlerinin onarımı ve yemek, giyecek ve tıbbi malzemeler gibi günlük ihtiyaçlarını sağlamaları için acil yardımda bulundu.

2014: Balkan Ülkeleri’ne sel yardımı

Mai'deki yoğun yağışın ardından Sırbistan ve Bosna Hersek'te birçok bölge sel altında kaldı. Neyse ki Henkel çalışanları da, Henkel iş yeri bölgeleri de bu selden doğrudan etkilenmedi. Fakat birçok arkadaşımızın yakınları ve evleri zarar gördü. Yakınlarını kaybedenler bile oldu. Doğal felaketin hemen ardından Henkel, Kızılhaç ile birlikte yardım sağlamaya başladı. Viyana, Belgrad, Indjija ve Krusevac'taki Henkel çalışanları bölgedeki insanlar için para ve malzeme bağışları topladı. Kızılhaç 2014 Ağustos ayında Sırbistan'a altı tonluk deterjan ve tuvalet bakımı, sabun ve diş macunu gibi tuvalet malzemeleri yolladı.
Sırbistan Henkel Müdürü Gordana Brasic, “Diğer ülkelerdeki iş arkadaşlarımızın verdiği destek için onlara minnettarız” açıklamasını yaptı.