Favorilerim

Daha fazla sürdürülebilirlik için eğitim

Tüm çalışanlarımızın sürdürebilirliğe uygun davranmasını istiyoruz. Dolayısıyla sürdürülebilirlik, sunduğumuz eğitimlerin ayrılmaz bir parçasıdır.

Sürdürebilirlik alanında geniş çaplı bir eğitim yelpazesi sunuyoruz. Bu eğitimler örneğin Henkel bünyesinde en öncelikli husus olan iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili konuları içeriyor. Dolayısıyla tüm tesislerdeki çalışanların koruyucu donanım, yangından korunma, depolama ve ilk yardım gibi başlıklarda düzenli olarak eğitilmesini sağlayan güvenlik eğitimleri gerçekleştiriyoruz. İş sağlığı ve güvenliğine ilişkin kapsamlı yaklaşımımızın verimli sonuçlarını görüyoruz. Dünya çapındaki üretim tesislerimizin yüzde 90'ında 2013 yılında herhangi bir kaza meydana gelmedi.

Ayrıca, 2013 yılından beri gelişmekte olan pazarlardaki gelecek nesil yöneticilere yönelik özel gelişim programları sunuluyor. Farklı fonksiyonlardaki projelerde çalışmak, katılımcıları sürdürülebilirlikle ilgili zorluklar da dâhil olmak üzere gelecekteki zorluklara hazırlıyor. "Sürdürülebilirlik elçisi" programımız, 2013 yılında sürdürülebilirlik alanındaki en önemli eğitim girişimlerimizden biriydi. 2012 yılında geliştirilen program, çalışanlarımızın sürdürülebilirliğin önemini meslektaşlarına, tedarikçilere, müşterilere ve tüketicilere başarılı ve ikna edici bir şekilde aktarabilmeleri için çalışanlarımıza eğitim verilmesini hedefliyor.

Fotoğraf: Henkel çamaşır ve ev bakım yöneticileri çocuklara sürdürülebilirliği anlattı

6.200 sürdürülebilirlik elçisi 

2015 yılı sonunda Henkel tüm Yönetim Kurulu üyeleri de dâhil olmak üzere yaklaşık 6.200 sürdürülebilirlik elçisine eğitim vermişti. Sürdürülebilirlik elçileri, 37 ülkedeki 36.000 öğrenciye sürdürülebilirliği anlatmışlardı.

Başka örnekler