Favorilerim

Ödül ve Dereceler

Performans kültürümüzün kanıtları

Henkel her yıl 80’in üzerinde ödüle değer görülür. Henkel’in müşteriler, distrübutörler, kurumlar ve diğer paydaşlarından aldığı ödüllerden bazıları;

Ürünler ve İnovasyon

Gliss markası Kişisel Bakım Kategorisinde birinci seçildi

Marketing Türkiye dergisinin Akademetre işbirliğiyle “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırmalarını temel alan ‘The One Awards’ Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde Gliss, Kişisel Bakım kategorisinde birinci seçildi.  

Fransa'da "2015 Yılının Ürünü" ödülleri

Henkel'in üç iş biriminin tamamı, farklı kategorilerde en iyi perakende ürünlerin takdir edildiği "Yılın Ürünü" ödüllerini kazandı. Her yıl 10,000'den fazla tüketici, tercih ettikleri ürünleri üç kriter bazında oylar: inovasyon, caziplik ve memnuniyet.

Henkel İki Pinnacle Ödülü ve Delphi'den Above and Beyond Ödülü aldı

Henkel Elektronik Grubu 2014 yılında, Delphi'nin Global Tedarikçiler Konferansı ve Şangay Çin'deki Pinnacle Ödülleri etkinliği sırasında iki Pinnacle Ödülü ve prestijli tedarikçisi Delphi Automotive PLC'den Above and Beyond Ödülü aldı. 

“Güvenilir markalar” araştırması 2015

MDR-Werbung (Reklamcılık) ve Alman Enstitüsü Uygulamalı Pazarlama ve İletişim Araştırması (IMK) tarafından yürütülen “Güvenilir markalar” çalışmasında Persil'in Almanya'nın en güvenilir çamaşır deterjanı olduğu ortaya çıktı.

Sürdürülebilirlik

2016 Dünya Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer aldık

Henkel 2016 yılında  Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde  (JSI World)  yer almıştır. Dünyadaki 2.500 büyük şirketten sadece yüzde 10’u DJSI World listesine seçilmektedir. 

Keşif Dünyası’na ödül

Doğrudan Pazarlama İletişimciler Derneği tarafından düzenlenen 2015 Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde Henkel Türkiye’de Keşif Dünyası projesi ile Lansman Aktiviteleri dalında ödüle layık görüldü.  

Henkel "Dünyanın En Etik Şirketleri"nden biri ünvanını aldı

Henkel sekiz yıl arka arkaya, kurumsal etik ve yönetişim alanındaki en iyi uygulamaları destekleyen Birleşik Devletler merkezli bağımsız bir kurum olan Ethisphere Enstitüsü tarafından, "Dünyanın En Etik Şirketleri"nden biri unvanına layık görüldü.

Kurumsal sosyal sorumlulukta Altın Bilinirlik Seviyesi

Henkel, uluslararası derecelendirme kuruluşu Ecovadis tarafından kurumsal sosyal sorumluluk için Altın Bilinirlik Seviyesi ile ödüllendirildi. Mükemmel puanıyla Henkel hem ev ve kişisel bakım kategorisinde hem de değerlendirilmiş olan tüm şirketlerle karşılaştırıldığında en iyi yüzde iki arasında yer alır.

Henkel RobecoSAM Gümüş Sınıf Ödülü'nün sahibi oldu

Henkel, "2016 Sürdürülebilirlik Yıllığı”nda sürdürülebilirlik başarıları dolayısıyla Gümüş Sınıf ödülünü almıştır. Bu liste RobecoSAM'ın yıllık kurumsal sürdürülebilirlik değerlendirmesi ile belirlenen, her bir sektördeki dünyanın en sürdürülebilir şirketlerini içermektedir.

Henkel, Sustainalytics tarafından sürdürülebilirlik liderleri arasına dahil edildi

Henkel'in sürdürülebilirlik taahhüdü, derecelendirme kurumları ve sermaye piyasaları tarafından ödüllendirildi.

Marka Değeri

Henkel logosu

Henkel

Henkel "Dünyanın En Beğenilen Şirketleri" arasında 2016

Henkel, Fortune Dergisinin "Dünyanın En Beğenilen Şirketleri" sıralamasında, endüstri kategorisinde dördüncü sırayla dünyanın en saygın şirketleri arasında yer aldı.

Henkel raporuna yönelik ödüller

Henkel'in 2014 Yıllık Raporu, Tüketici Ürünleri - Ev Bakımı/Kişisel Bakım Ürünleri alanında platin madalya, "En İyi Rapor Kapağı" özel kategorisinde ise gümüş madalya ödülüne layık görüldü. "Vizyon Ödülleri", Amerikan İletişim Profesyonelleri Derneği (LACP) tarafından verilir.

Henkel, "2015'in En İyi Markaları" arasında

Henkel, "En İyi Kurumsal Marka" ve Almanya'nın "En İyi Marka Ödülleri" kapsamında "En İyi Büyüyen Marka" kategorilerinden oluşan üç kategoride, dünyanın en iyi 10 şirketi arasına girdi.

Cazip bir işveren

Henkel 2016’da “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” arasındadır

Fortune'un  " Dünyanın En Beğenilen Şirketleri " sıralamasında Henkel, içinde bulunduğu “Sabun ve Kozmetik” endüstrisi kategorisinde yer alan en itibarlı şirketlerden biri olarak dördüncü. sırada yer almıştır.

Üstün performans "2016'nın En Çok Tercih Edilen İş Vereni"

Henkel Almanya dünyanın en iyi işverenlerinden biridir ve altıncı kez "En İyi İşveren" unvanı ile ödüllendirilmiştir. 2016 yılında Henkel Çin de ilk kez “En Çok Tercih Edilen İşveren Kuruluş” onayı almıştır.

Dijital kariyer kanallarına yönelik en yüksek puanlar

Henkel, piyasa araştırması şirketi Potentialpark tarafından, dijital İK iletişim kanallarına yönelik en iyi derecelerle ödüllendirildi.

Henkel stajyerlerin ve mezunların gözünde en iyi işverenler arasında

Almanya'nın stajyerlere yönelik en kapsamlı işveren kalitesi ve marka itibarı anketi olan CLEVIS Stajyer Memnuniyet Raporu'nda, Henkel "Yıldız" unvanını alarak, ilk 30 şirket arasına girdi.

Randstad Ödülü: Henkel Rusya

Henkel Rusya'da "En Cazip İşveren" olarak Ranstad Ödülü'nü aldı. Bu ödül 2000 yılından beri yıllık bazda verilmekte olup, uygulanan anket dünya genelindeki en bağımsız ve büyük ölçekli çalışma olarak kabul edilmektedir. 

trendence “Mezun Barometresi”ne göre Henkel ekonomi öğrencileri tarafından tercih edilen işveren

Avrupalı ekonomi öğrencileri, en beğendikleri 500 işvereni belirttikleri Yıllık online "Mezun Barometresi" anketinde, Henkel Avrupa'da ilk yüz arasında yer aldı.