ARAŞTIRMA & GELİŞTİRME

Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri’nde Araştırma ve Geliştirme

İnovatif düşünce ve girişimci ruh DNA'mızın bir parçasıdır. Benzersiz teknoloji portföyünden güç alan, pazar ve uygulama konularında derin bilgi birikimine sahip, meraklı ve tutkulu uzmanlardan oluşan bir ekibiz. Yeni ürünler tasarlamak, performansı artırmak ve ürünleri daha sürdürülebilir hale getirmek için dünya çapındaki müşterilerimiz ve partnerlerimizle yakın bir şekilde çalışıyor, ihtiyaca yönelik özel çözümler üretiyoruz.

AR&GE ODAK NOKTALARIMIZ

Yapıştırıcı Teknolojileri Araştırma

Yapıştırıcı Teknolojileri kaynaklarını teknolojik gelişime odaklarken, inovasyon faaliyetlerinin merkezinde megatrendlere yön veren  partnerler, tedarikçiler, müşteriler, üniversiteler ve start-up'lar ile iş birliğini genişletme düşüncesi yer almaktadır. Bu trendler kentleşme, mobilite, bağlanabilirlik, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik gibi alanlara odaklanmaktadır.

Kentleşme

Yenilikçi çözümlerimizle, ekonomik ve sosyal yan faydaları en üst düzeye çıkarırken, yaşanabilirliği ileri taşımak ve çevresel etkileri azaltmak için kentsel alanların dönüşümünü teşvik ediyoruz. Örneğin, ahşabı yüksek performanslı bir yapı malzemesine dönüştürmek üzere yapıştırma çözümleri geliştiriyoruz.

Dijitalleşme

Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinden faydanalarak, yeni ürünlerimizi çeşitli dijital araçlarla sistematik olarak analiz ediyor, ölçüyor ve değerlendiriyoruz. Veri analitiğimizi ve platformlarımızı kullanmak, yalnızca verileri gerçek zamanlı olarak izlememize değil, aynı zamanda araştırma sonuçlarımız hakkında dünya çapında şeffaflık sağlamamıza da olanak tanıyor. Ayrıca yaşam döngüsü analizlerinden, ham madde profillerinden ve 3D baskı teknolojilerinden de yararlanıyoruz.

Mobilite

E-mobilite hızla ivme kazanıyor. İnsanların iklim değişikliği konusundaki artan farkındalığı ve sürdürülebilir mobiliteye dair istekleri bu gelişmeyi destekliyor. Yenilikçi yapıştırıcılarımız ve sızdırmazlık malzemelerimizle elektrikli araçların batarya montajı ve güvenliğinde kilit bir rol oynuyor ve böylece mobilitenin geleceğine yön veriyoruz.

Sürdürülebilirlik

Yapıştırıcı Teknolojilerinde sürdürülebilirlikte öncü olmaya kararlıyız. Bu kararlılığımızı hayata geçirmek için malzeme bilimimizi ve yapıştırma, sızdırmazlık ve kaplama alanındaki bilimsel bilgi birikimimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Bütün müşterilerimize emisyon azaltımı ve döngüsellik sağlayan çözümler sunmayı hedefliyoruz.

Bağlanabilirlik

Gelişmiş sürücü destek sistemlerinden akıllı telefonlara veya bağlantılı ev cihazlarına kadar, bağlanabilirlik hayatın neredeyse her alanına dokunmaktadır. Bağlanabilirlik teknolojilerini kullanan çözümlerimiz de bu etkiyi yansıtmaktadır. Günümüzün elektronik teknolojilerini iyileştiren ve dijitalleştirilmiş bir geleceği mümkün kılan ürünler geliştiriyoruz.

Global Ar&Ge Ağımız


Adhesive Technologies R&D Locations