Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik liderleri olarak, faaliyetlerimizi sorumlulukla şekillendirmeye ve ekonomik başarımızı artırmaya devam ederken, sürdürülebilir gelişmeye yönelik yeni çözümlerde öncü olmayı hedefliyoruz. Bu hedef, tüm değer zinciri boyunca şirketimizin faaliyetlerinin tamamını kapsıyor.

Strateji

Sürdürülebilirlik Stratejimiz

2030 için hedefimiz, işletme faaliyetlerimiz aracılığıyla daha fazla değer yaratırken çevresel ayak izimizi azaltmak.

Kurumsal Vatandaşlık

Kurumsal Vatandaşlık

Sosyal katılım – ya da kurumsal vatandaşlık – bir şirket olarak her zaman sorumluluk anlayışımızın ayrılmaz bir parçası olmuştur. Daha fazlasını öğrenin ve dijital dergimizi inceleyin.

Henkel, 140 yılı aşkın süredir çevresel ve sosyal ilerlemeyi destekleme konusunda öngörülü bir yaklaşımı hayata geçirmektedir. Ürün ve teknolojilerimiz her gün dünyada milyonlarca kez kullanılıyor. Bu sayede sürdürülebilir yenilikler geliştirerek yaratabileceğimiz potansiyel etkinin farkındayız. Hayata geçirdiğimiz her yeni ürün ya da formülasyonun sürdürülebilirliğe katkı sağlaması amacıyla yenilik üretme süreçlerimize çevresel ve sosyal kriterleri de entegre etmekteyiz.

Yeniliğe odaklanmanın yanı sıra, kapsamlı bir sürdürülebilirlik stratejisinin parçası olarak kendimize iddialı hedefler belirledik. Bu bize, tüm dünyadaki çalışanlarımızın günlük işlerine sürdürülebilirliği yerleştirerek, gideceğimiz yön konusunda bir anlayış kazandırıyor. Bu da, birbirine bağlı olduğunu düşündüğümüz iki nitelik olan sürdürülebilirlik ve iş performansının daha da gelişmesine yardımcı oluyor. Partnerlerimizle beraber sürdürülebilirliği tüm değer zinciri boyunca geliştiriyoruz.

Sürdürülebilirliğe yaklaşımımız

Henkel’in sürdürülebilirliğe yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için global web sitemiz olan henkel.com’u (İngilizce) ziyaret edebilirsiniz.


Kurumsal taahhüt

Önemli rakamlar

İşbirliği & ortaklıklar