KURUMSAL KÜLTÜR

Corporate Culture Visual

Amacımız, Henkel’de bizleri birleştiren gücü simgeliyor: Pioneers at heart for the good of generations. Dünya genelindeki yaklaşık 48,000 iş arkadaşımızın oluşturduğu, çeşitlilik gösteren bir ekip olarak bizler, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve çözümlerimizle hayatı zenginleştirmek ve geliştirmek amacıyla her gün çalışıyoruz. Köklerimizden doğmuş olan 'Amacımız', uzun zamandır süregelen inovasyon, sorumluluk ve sürdürülebilirlik mirasımızı da geleceğe taşıyor. Paylaştığımız değerlerimiz ve 'Liderlik Sorumluluklarımız' kararlarımıza ve eylemlerimize her gün yön veriyor.

Amacımız

Her şey bir rüya ile başladı. 145 yılı aşkın bir süre önce, cesur bir öncü ve girişimci olan Fritz Henkel insanların günlük hayatında devrim niteliğinde değişiklikler yarattı. Böylece odağında çalışanlar, toplum ve çevre olan, sorumluluk sahibi bir anlayışla yıllarca sürecek bir geleneği başlatmış oldu. Fritz Henkel, ‘sürdürülebilirlik’ bir konsept olarak var olmadan çok önce dahi, bu değeri öncelikleri arasında ilk sıraya koymaktaydı.

Henkel ismi, bugün de aynı değerleri temsil ediyor. Birliktelik duygumuz bizleri, müşteri ve tüketicilerin güven duyduğu, kendi bünyesinde çeşitlilik gösteren ve yaklaşık 48,000 kişiden oluşan bir topluluk yapıyor. Her gün, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve çözümlerimizle milyarlarca insanın hayatını hep birlikte zenginleştiriyor ve geliştiriyoruz. Henkel olarak, bu etkimizi daha da ileri taşıma potansiyeline sahibiz.

Gelecek nesiller için amaç odaklı bir geleceği inşa etmek hedefiyle öncü ruhumuz, bilgi birikimimiz ve kaynaklarımızın üzerine daha fazlasını ekleyerek ilerleyeceğiz. İnovasyon ve teknolojilerimizle müşteri ve tüketiciler için değer yaratıyor, ekiplerimizle başarılar elde ediyor ve dünyada iyilik yönünde bir güç olmayı sürdürüyoruz.

Henkel Purpose - Thumbnail

Değerlerimiz

Değerlerimiz tüm çalışmalarımızda, karar ve davranışlarımızda bize rehberlik etmektedir. Her gün değişken bir ortamda kararlar almak zorundayız. Aynı zamanda, oldukça çeşitlilik içeren bir işgücüne sahibiz: Farklı kültürel geçmişlere farklı deneyimlere sahibiz, çok çeşitli piyasa ve endüstrilerle çalışıyoruz. Bu sebeple Henkel’de herkes tarafından paylaşılan, anlaşılan ve deneyimlenen net değerler, gelecekteki başarımız için oldukça önem taşımaktadır.

Etik İlkelerimiz

Faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde, tüm iş birimlerimiz ve alt kategorilerinde, dürüstlüğü merkeze alan, yüksek etik standartlara sahip bir şirketiz. “Nesillerin İyiliğine Öncülük” etme amacımız, etik ilkeleri merkeze alan bu anlayışı vurgular. Etik ilkelere verdiğimiz değer, öncü ruhumuzun bir gereğidir.

Tüm faaliyetlerimizi etik ilkelerle uyum içerisinde planlamak, düşünce yapımızın ve iş uygulamalarımızın merkezinde yer almaktadır. Etik ilkelerimiz, eylem ve davranışlarımızda bize yol gösterir ve karmaşık durumlarda doğru kararlar almamızı sağlar. Tüketicilerimiz, iş ortaklarımız ve faaliyet gösterdiğimiz toplumların güveniyle elde ettiğimiz global itibarımızı korumamıza yardımcı olur.

Our Code of Conduct

Our Code of Conduct