Henkel Başvuru ve Seçme

Başvuru süreci hakkında sorularınız mı var? Burada sorularınıza yanıt bulacaksınız! Başvuru ve seçme sürecimizde standart kriterleri kullanıyor, objektif ve adil davranıyoruz. 

Bir kolajda toplanmış çeşitli Henkel çalışan portreleri

Aşağıdaki alanlarda yüksek performans gösteren kişiler arıyoruz:

Vizyonumuzu ve değerlerimizi paylaşan çalışanlar arıyoruz. Özellikle aşağıdaki alanlarda yüksek performans gösteren kişiler arıyoruz:

  • İnisiyatif ve Başarı Odaklılık
  • Kararlılık ve Risk Alma
  • Değişimi Yönetme ve Yenilikçilik
  • Perspektif ve Muhakeme
  • İkna Etme ve Etkileme
  • Koçluk ve Kişileri Geliştirme (personeller hakkında sorumluluk almayı gerektiren işler için)

Henkel’deki iş başvurunuz

Doğru kararı hızlı bir şekilde vermek istiyoruz. Bu nedenle size yalnızca internet üzerinden başvuru yapma imkânı sunuyoruz. İnternet üzerinden yapılan başvurular, pek çok avantaj sunmakta ve süreci önemli ölçüde hızlandırmaktadır.


Çalışanlarımız, bireysel performanslarıyla şirketin başarısına katkıda bulunmakta. Teknik bilgilere değer veriyoruz ve yetkin bir iş yaklaşımını teşvik ediyoruz. Yetenekleri ve tutkularıyla bize ilham verecek çalışanlar arıyoruz. Bu ifade sizi tasvir ediyor mu? Öyleyse şimdi başvurun ve başvuru ve seçme sürecinde birbirimizi tanıyalım. Tüm sorularınızı yanıtlamaya hazırız ve eşit şartlarda açık iletişim kurmak istiyoruz. Sizi mümkün olduğunca hızlı bir şekilde tanımak için şu anda yalnızca internet üzerinden yapılan başvuruları kabul ediyoruz. Burada atmanız gereken adımlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

YouTube Thumbnail How to apply at Henkel: A step-by-step guide (Thumbnail)


Öğrenciler için: Staj başvurusu

Şimdi Başvurun


İşe yeni başlayanlar, profesyoneller ve yöneticiler için: Uzun vadeli bir pozisyon için başvuru

Şimdi Başvurun

Henkel başvurunuzda başarıya ulaşma

Başvurunuzdan ne bekleyebileceğinizi ve nasıl başarıya ulaşabileceğinizi bilmenizi istiyoruz. Bu nedenle, sizin için birkaç ipucu hazırladık ve Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenleri açıkladık.

Hayatınızdaki/kariyerinizdeki önemli aşamaları öz geçmişinizde yer alan açıklamalara birkaç madde ekleyerek anlatın. Böylece iş tecrübenizi, faaliyet alanlarınızı ve sorumluluklarınızı gösterebilirsiniz. Genel bir kural olarak öz geçmiş en fazla iki sayfa olmalıdır. Kendinizle ilgili olarak sunmak istediğiniz bilgileri eleştirel bir şekilde değerlendirerek yerden tasarruf edin. Daha fazla kişisel bilgi sunduğunuz üçüncü bir sayfaya ihtiyacınız olmayacaktır. Ayrıca adınızın, adresinizin ve fotoğrafınızın yer aldığı bir kapak sayfası ekleyebilirsiniz.

Ana tema eksik
Öz geçmişinize bir ana tema ekleyin. Profesyonel kariyerinizle ilgili belgeleri açıkça ve herhangi bir boşluk bırakmayacak bir şekilde sunun. Ek işlerin ve niteliklerin işin gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığını eleştirel bir gözle kontrol edin.

Önemli unsurlar yok
Yapıya ek olarak önemli unsurların da bulunması gerekir. Profesyonel kariyerinizdeki aşamaları birkaç madde ekleyerek görevleriniz ve sorumluluklarınızı da içerecek şekilde açıklayın. Genellikle, özellikle yurt dışında, iş unvanı faaliyet alanını net olarak açıklamaz.

Abartma veya yalan söyleme
İş tanımındaki taleplere uygun olmak için abartmanız veya yalan söylemeniz gerekmiyor. Bu durum tespit edilecektir ve bir suç teşkil etmesi mümkündür.

Kötü sunum
Öz geçmişinizi yapılandırın ve yetkinliklerinizi son derece net bir şekilde sunun. Öz geçmişinizi iki sayfadan uzun tutmayın, kolaylıkla okunabilen bir yazı tipi kullanın ve yazı tipi boyutunu en az 11 olarak belirleyin.

Çok fazla ayrıntı var
Yüksek öğreniminiz ile ilgili bilgilerin yer alması önemlidir. Ebeveynleriniz, kardeşleriniz veya uyruğunuz ile ilgili detayları paylaşmanızı ise talep etmiyoruz. Ayrıca siyasi parti üyeliğiniz veya inancınız ile ilgili bilgiler de talep edilmemektedir.

Başvuru fotoğrafı, sizinle ilgili bir ilk izlenim yaratır. Açık ve profesyonel görünmek istiyorsanız tatilinizde veya bir fotoğraf kabininde çekilen fotoğraflar uygun olmayacaktır. Fotoğrafınız iki yıldan eski olmamalıdır.

Başvuru fotoğrafınız ideal olarak karakterinizi yansıtmalı, karizmanızı ve kişiliğinizi göstermelidir. Kendinizle ilgili iletmek istediğiniz mesajı biliyorsanız başvurunuzu kıyafetleriniz, beden diliniz ve genel görünümünüz ile destekleyebilirsiniz.

Mesleğinize uygun olan ve rahat hissettiğiniz giysileri seçmeniz önemlidir. Görselin formatını ve detaylarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Fotoğraf için ideal boyutlar 6 x 4,5 cm’dir. Boy fotoğraflarından ve gereğinden büyük olan fotoğraflardan kaçının.

Başvurunuz için ipuçları

Doğru bilgilerle başarıya ulaşın
Lütfen belgelerinizi dikkatli bir şekilde oluşturun ve imlâ hatalarına dikkat edin. 

Güvenilir olun
ad.soyadı@sağlayıcı.com formatında olan ciddi bir e-posta adresi kullanın. 

Konu satırı önemlidir
Lütfen her zaman referans numarasını ve pozisyonun adını ekleyin. 

Yüklediğiniz dosyanın boyutunu göz önünde bulundurun
İş portalımıza yükleyeceğiniz dosyaların boyutu en fazla 5 MB olmalıdır. Lütfen çözünürlüğü azaltarak dosyalarınızın boyutlarını küçültün. 

Düzenli olun
Lütfen tüm belgeleri aşağıdaki sırayla tek bir PDF dosyası hâline getirin: niyet mektubu, öz geçmiş ve ek belgeler (referanslar, kimlik bilgileri ve sertifikalar). 

Çaba, karşılığını verir
Niyet mektubunuzu size özel bir şekilde yazın ve tasarlayın. Deneyimli İK çalışanları, kopyalanıp yapıştırılmış standart ifadeleri kolaylıkla tespit edebilir. Niyet mektubu tamamen tercihe bağlıdır ve zorunlu değildir. 

Göndermeden önce yazım kontrolü yapın
Lütfen internet üzerinden yapacağınız başvuruyu ve belgelerinizi göndermeden önce dikkatli bir şekilde kontrol edin.

Telefonu her durumda cevaplamak
Sessiz bir yer seçin. Yoldaysanız daha sonra arayın. 

Telefonun öbür ucundaki kişinin sözünü kesmek
Karşınızdaki kişinin sözünü kesmeyin, cümlesini bitirmesini bekleyin ve her zaman saygılı olun. 

Çok hızlı konuşmak
Acele etmeyin. Çok heyecanlı olsanız dahi yavaşça ve net bir şekilde konuşun. 

Kendi belgeleriniz hakkında yeterli bilgiye sahip olmamak
Başvuru belgeleriniz ve başvurunuzdaki ifadeler hakkında genel bir fikre sahip olmanız beklenir.

Soru sormamak
Soru sorun ve ilgili olduğunuzu gösterin.

Düzenli olun
•    Randevu onaylandı mı?
•    Giysiler seçilip hazırlandı mı?
•    Seyahat her ihtimale karşı yeterince zaman ayrılarak planlandı mı?
•    İrtibat kişisinin adı biliniyor mu?
•    İrtibat kişisinin telefon numarası not alındı mı?

İçeriği hazırlayın
•    Başvuru belgeleriniz hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz?
•    Şirket hakkında bilgi topladınız mı?
•    Güçlü ve zayıf yönlerinizi biliyor musunuz?
•    Kendi sorularınızı hazırladınız mı?
•    Kişisel sorular hakkındaki belgeleri hazırladınız mı?

Görüşmede ikna edici olun
•    Saygılı olun ve öz güveninizi koruyun!
•    Beden dilinizin açık olmasına özen gösterin!
•    Yüksek sesle ve net bir şekilde konuşun!
•    Dikkatle dinleyin! - Monologlardan kaçının!
•    Mülakatı gerçekleştiren kişinin sözünü kesmeyin!

Ek bilgiler 

SSS’lerimiz size diğer sorularınız hakkında yardımcı olacaktır. Lütfen yalnızca iş portalımızı kullanarak internet üzerinden başvuru yapın. Dünyanın dört bir yanındaki tüm mevcut açık pozisyonları ve iş fırsatlarını burada bulabilirsiniz. Başka sorunuz var ise iletişim formumuzu kullanabilirsiniz.

Henkel’deki geleceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Çeşitli Henkel çalışanlarının yüzleri. Kendinden emin görünüyorlar ve gülümsüyorlar.

Let’s dare to make an impact together.

Kariyerinize bizimle devam ettiğinizde güvene ve aidiyet duygusuna dayanan ve çeşitlilik içeren enerjik bir kültürde gelişirsiniz ve fikirlerinizi hayata geçirirsiniz.
Bir etki yaratmaya cesaretiniz var mı? Başvurunuzu bekliyoruz.