ARAŞTIRMA & GELİŞTİRME

Laboratuvarda bir kadın

Dünyanın ilk kendinden etkili çamaşır deterjanı, ilk sıvı saç şampuanı ve ilk saç spreyi gibi sayısız ürün inovasyonunu pazara sunarak milyonlarca insanın hayatını şekillendirdik. Henkel, pazarda birçok kez devrim yaratan büyük bir inovasyon geçmişine sahiptir ve bu gelenek günümüzde de devam etmektedir. Persil veya Schwarzkopf gibi lider teknolojilerle geliştirilmiş ve geliştirilmekte olan ikonik markalarımızla tanınıyoruz.


Değişen tüketici davranışları ve eğilimleri hakkında güçlü tüketici içgörüleri ve bilgi birikimimizden güç alıyoruz. Nesiller boyunca araştırma ve geliştirmeye yapılan sürekli yatırımlar, zengin bilgi birikimi ve birçok patent geliştirmemize olanak tanıdı. Tüketici Markaları’nın uluslararası araştırma ekibi; üniversiteler ve diğer araştırma enstitüleri ile iş birliği içinde, müşterilerimizin ve tüketicilerimizin beklentilerini aşan bir performans sergilemek için sürekli olarak inovatif ürünler geliştirmektedir.

AR&GE ODAK NOKTALARIMIZ

Tüketici Markaları Araştırma alanları

Araştırma ve geliştirme faaliyetlerimiz, çok kategorili bir platforma sahip olmamızın avantajından faydalanmaktadır.Saç ve tekstil alanlarındaki Ar-Ge odaklarının benzerlikleri sayesinde sıra dışı araştırma sinerjileri ortaya çıkmaktadır. Ham maddeler, formülasyonlar, ambalaj tasarımları ve üretim yöntemleri alanlarındaki ortak teknolojik zorluklara getirdiğimiz çözümler, tüm bölgelerdeki pazarlarımızda ürün yeniliklerinin temelini oluşturan yeni teknolojiler ve formülasyonlar geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Saç - çok özel bir doku

Saçın görünen kısmı olan saç teli canlı bir doku değildir. Canlı saç kökleri, kafa derisinin derinliklerine tutunur ve görünür saç tellerini üretmek üzere farklı hücre tiplerinden meydana gelen kompleks "mini-organlar" oluşturur. Köklerdeki biyolojik süreçleri inceleyerek, sadece saç telini beslemekle kalmayıp aynı zamanda saçın canlı kısmını - saç kökünü - kendine özgü işlevlerinde destekleyen özel saç bakım ürünleri geliştirebiliyoruz. Saç köküne dair yakın zamanda geliştirilen, yeniden yapılandırılmış bir doku modelinin kullanılması, bize biyoaktiflerin optimum kombinasyonlarını değerlendirme şansı sunuyor.

1845532
Open Slideshow

Schwarzkopf Professional Akademi (İstanbul)

Schwarzkopf Professional Akademi (İstanbul)

Open Slideshow

Schwarzkopf Professional Akademi (İstanbul)

Schwarzkopf Professional Akademi (İstanbul)

Open Slideshow

Schwarzkopf Professional Akademi (İstanbul)

Schwarzkopf Professional Akademi (İstanbul)

Open Slideshow

Schwarzkopf Professional Akademi (İstanbul)

Schwarzkopf Professional Akademi (İstanbul)

30 yılı aşkın süredir İstanbul'un merkezindeki konumunda bulunan Schwarzkopf Professional Akademi, tamamen yenilenen yüzüyle kuaförlere hoş geldiniz diyor. 

Schwarzkopf Professional  kuaförleri, en güncel renk, kesim ve vizyoner eğitimleri uzman teknik kadrolardan alıyorlar ve bu otantik Akademi’yi ilham verici buluşmalar için bir merkez olarak da kullanabiliyorlar.

Cilt - bizi çevresel etkilerden koruyan bir yapı

Tüm canlı organizmalar gibi, cilt de yaşlanmaya tabidir ve zamanla performansı azalır. Yenilikçi kozmetik ürünlerle, cildi çeşitli fonksiyonlarında destekliyor ve biyoaktif bileşenlerin yeni kombinasyonlarıyla, yaşlanma süreçlerine etkili bir şekilde karşı koyuyoruz. Cilt ve doku türleri hakkındaki derin bilgimiz, son derece etkili ürünler geliştirmemize olanak tanıyor. Böylece, klinik deneylerde kanıtlanmış etkinliğe sahip ürünlerimizi, tüketicilerimize sunuyoruz.

Sürdürülebilir ambalaj konseptleri - döngüsel bir ekonomiye doğru

Ambalaj, modern yaşam tarzımızda kilit bir rol oynamaktadır. Ambalaj olmadan çoğu ürünün son kullanma tarihi geçer ya da mağazaya ulaşamadan hasar görür. Sürdürülebilir ambalajlamanın zorluklarının üstesinden gelmek söz konusu olduğunda, ambalaj tasarımcıları kilit oyunculardır. Yeni ambalajlara daha fazla geri dönüştürülmüş malzeme entegre etmekten, ambalajın kullanımdan sonra geri dönüştürülmesini kolaylaştırmaya kadar birçok alanda bu uzmanlar, ürünleri korurken aynı zamanda gezegene daha iyi bir katkı sunan ambalajlar yaratırlar.

Global Ar&Ge Ağımız


Consumer Brands R&D Locations