Adhesive Technologies (Yapıştırıcı Teknolojileri)

Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri, yapıştırıcıları, sızdırmazlık ürünleri ve fonksiyonel kaplamaları ile bugünün piyasalarına liderlik ederken yarının piyasalarını da şekillendirmektedir. Endüstrilerin bütünüyle dönüşümüne olanak tanıyor, müşterilerimize rekabet avantajı sağlıyor ve tüketicilerimize benzersiz bir deneyim sunuyoruz. Yenilikçi bir düşünce yapısı ve girişimci bir ruh DNA’mızın bir parçasıdır. Dünyadaki üretim sektörleri genelinde sahip olduğumuz, hem endüstri hem de uygulama alanlarındaki uzmanlığımızın yanı sıra, güvenilir markalara ve benzersiz bir teknoloji portföyüne dayanan yüksek etkili çözümlerimizle, müşteri ve ortaklarımızla beraber tüm paydaşlar için sürdürülebilir değer yaratmak için çalışıyoruz.

Endüstriyel ürün portföyümüz beş Teknoloji Markası altında gruplandırılmıştır; Loctite, Bonderite, Technomelt, Teroson ve Aquence. Tüketici ve ilgili sektörlerde iş ortaklarımıza yönelik ise dört global markamıza odaklandık; Pritt, Loctite, Ceresit ve Pattex.

Yapıştırıcı Teknolojileri İş Birimi’miz dört alanı kapsamaktadır:

  • Otomotiv ve Metal iş alanında, otomotiv ve metal işleme endüstrilerinde yer alan uluslararası müşterilerimize, ihtiyaçlarına özel olarak yüksek etkili çözümler, kapsamlı bir teknoloji portföyü ve özel teknik hizmetler sağlıyoruz. Otomobil üretimi alanındaki tüm değer zinciri boyunca müşterilerimiz için rekabet üstünlüğü yaratıyor, onların e-Mobilite, Otonom Sürüş ve Hafif Üretim trendlerini karşılamasına yardımcı oluyoruz.  Metal rulolardan metal işlemeye ve metal ambalajların da dahil olduğu son ürünlere kadar, metal endüstrisinde yer alan tüm değer zinciri boyunca performans odaklı ve yüksek etkili çözümler sunuyoruz.
  • Ambalajlama ve Tüketim Ürünleri iş alanında, daha sürdürülebilir uygulamalar için artan talebin de aralarında olduğu küresel tüketici trendlerini karşılayan yenilikçi çözümleri geliştirmede lider konumdayız. Ambalajlı gıdalar ve içecekler, bebek bezleri ve hijyenik ürünler, plasterler ve bandajlar, kıyafetler ve ayakkabılar, mobilyalar ve çok daha fazlası için tüketicileri düşünerek ürettiğimiz yüksek etkili çözümlerle, döngüsel bir ekonomiyi desteklemede en ön saflarda yer almaktayız.
  • Elektronik ve Endüstriyel Ürünler iş alanında müşterilerimize, elektronik ve endüstriyel ürünler için geliştirdiğimiz yüksek etkili mühendislik çözümlerinin yer aldığı özel portföyümüzü sunuyoruz.  Geniş bir ürün portföyünün yanı sıra, teknik ve Ar-Ge alanlarındaki uzmanlığımızla dünyada lider konumda bulunuyor, yenilikçi tasarımları oluşturup hayata geçirmelerinde müşterilerimize yardımcı oluyoruz. Küresel varlığımızı güçlendirerek, dünyanın en tanınan marka ve ürünlerinin bir kısmına birleştirme, iletim, yalıtım, kaplama, koruma ve termal yönetim alanlarında destek sağlıyoruz.
  • Sanatkarlık, İnşaat ve Profesyonel iş alanında bireysel tüketiciler, kendi üretimini yapanlar, sanatkarlar ve ticari alanların yanı sıra 800’den fazla sektörden bakım ve üretim profesyonelleri için çok geniş bir yelpazede markalı ürünleri piyasaya sunuyoruz. Müşterilerimize ev içinde ve dışında kullanım için yalıtım malzemeleri, yapıştırıcı ürünler, yapı malzemeleri ve döşemeler, pencereler, ön cepheler, bodrum katları, çatılar ve zeminler için yalıtım çözümlerinin yanı sıra, makinelerin montajı ve bakımı için yüksek etkili çözümlerin yer aldığı kapsamlı bir portföy ile hizmet sağlıyoruz.

Faaliyet Alanları

Arabalar, kitaplar ve dergiler, bilgisayar, uçak, buzdolabı, cep telefonları, mobilya, tekstil, ambalaj  ve daha fazlası, Henkel’in çözümleriyle üretilip her gün hayatımıza dokunuyor.