Kurumsal Vatandaşlık

Sosyal katılım, şirket olarak sorumluluk bilincimizin bir parçasıdır ve şirket değerlerimizde köklü bir yere sahiptir.

Sosyal katılım veya kurumsal vatandaşlık, şirket olarak sahip olduğumuz sorumluluk hissinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu kurucumuz Fritz Henkel'e kadar dayanan bir gelenektir ve şirket değerlerimizde köklü bir yere sahiptir. Çalışanlarımız, emeklilerimiz, müşterilerimiz ve tüketicilerimizle birlikte, Henkel ve Fritz Henkel Stiftung dünya genelindeki sürdürülebilir sosyal projeleri desteklemektedir. Hem sosyal ihtiyaçlar, eğitim ve bilim, spor ve sağlık, sanat ve kültür hem de çevre alanlarındaki etkinlikler desteklenmektedir.

Dört ilkemiz

Kurumsal Gönüllülük: 

"Make an Impanct on Tomorrow" (Yarınlarda Etkimiz Olsun) girişimiyle çalışanlarımızın ve emeklilerimizin gönüllü sosyal katılımlarını desteklemekteyiz.

Sosyal İşbirlikleri:

Sosyal işbirliklerinde, şirket olarak dünya genelinde sosyal girişimleri ve kamu kuruluşlarını desteklemekteyiz.

Marka Katılımı: 

Henkel'in kurumsal çerçevede sosyal katılımına ek olarak, markalarımız da dünya genelindeki sosyal girişimlere ve kamu kuruluşlarına dâhil olmaktadır.

Acil Durum Yardımı:

Henkel, doğal felaketler sonucu dünyanın herhangi bir yardıma muhtaç noktasına, hızlı hareket ederek, "Fritz Henkel Stiftung" vakfı aracılığıyla, yardım sağlamaktadır.

Türkiye’de de Kurumsal Vatandaşlık

“Hayata on kat değer kat”

Gliss, Watsons ve Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD); kadınlarımızın meslek kazanarak, iş sahibi olmaları için güçlerini birleştirdi. Projede; Aslı Şen, Demet Sabancı Çetindoğan, Didem Çapa, Feryal Gülman, Prof. Dr. Neşe Kavak, Nilüfer Bulut, Saba Tümer, Sema Güral Sürmeli, Şükran Güzeliş ve Tülin Şahin'den oluşan 10 başarılı kadın 10 farklı çanta deseni tasarladı. Çantalar, Watsons mağazalarında satışa sunularak, geliri TİKAD'ın "Kadınlara Meslek Edindirme Kursu"na aktarıldı ve kadınlar Watsons mağazalarında çalışma fırsatı için değerlendirildi.

Henkel’in çocuklara bilimi sevdirmek ve eğlenirken öğrenmek için dünyanın farklı ülkelerinde sürdürdüğü “Keşif Dünyası” projesi ülkemizde de
Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliğinde gerçekleşmektedir.   

Çamaşır ve Ev Bakım iş birimimiz, CarefourSA’dan yapılan Persill, Tursil, Vernel, Perwoll, Pril, Bref, Dixi ve Clin ürünleri alışverişleri sayesinde Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) Aile Evi’ne destekte bulundu.

Kurumsal Gönüllülük projelerimiz kapsamında çalışanlarımızın ve emeklilerimizin hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerinden biri de Sanat Atölyesi oldu. Çocuk esirgeme yurdunda kimsesiz çocukların sosyal yönden gelişimi için sanat atölyesi kuruldu ve çeşitli müzik aletleriyle donatıldı.  

Henkel, TOÇEV’e (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) verdiği destek ile Sarıdallı Henkel İlköğretim Okulu’nu kurdu.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı(KAÇUV) ile yürütülen Kurumsal gönüllülük projesi “Umut için Oynayalım” ile hastahanelerdeki kanserli çocuklara moral vermek amacıyla taş boyama ve yaratıcı okuma etkinlikleri gerçekleştirildi.