Kurumsal Vatandaşlık

At Henkel, Corporate Citizenship is our way of “Making Society Future-fit”: with our activities, we empower people through education that provides them with the skillsets and competencies that lead to innovative ideas, sustainable behavior, and new digital solutions. We work together with our employees and retirees, customers, consumers, and NGOs to actively contribute to social progress and give back to our communities contributions that improve our society and adhere to our purpose and corporate values.

Deeply embedded in our corporate culture is the drive and character of Corporate Citizenship to go beyond our core daily business and make a voluntary social commitment. With these efforts, we are letting our communities know with more than words that we are Pioneers at Heart for the Good of Generations.

Üç ilkemiz

Kurumsal Gönüllülük: 

"Make an Impanct on Tomorrow" (Yarınlarda Etkimiz Olsun) girişimiyle çalışanlarımızın ve emeklilerimizin gönüllü sosyal katılımlarını desteklemekteyiz.

Sosyal İşbirlikleri:

Sosyal işbirliklerinde, şirket olarak dünya genelinde sosyal girişimleri ve kamu kuruluşlarını desteklemekteyiz.

Acil Durum Yardımı:

Henkel, doğal felaketler sonucu dünyanın herhangi bir yardıma muhtaç noktasına, hızlı hareket ederek, "Fritz Henkel Stiftung" vakfı aracılığıyla, yardım sağlamaktadır.

Türkiye’de de Kurumsal Vatandaşlık

“Hayata on kat değer kat”

Gliss, Watsons ve Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD); kadınlarımızın meslek kazanarak, iş sahibi olmaları için güçlerini birleştirdi. Projede; Aslı Şen, Demet Sabancı Çetindoğan, Didem Çapa, Feryal Gülman, Prof. Dr. Neşe Kavak, Nilüfer Bulut, Saba Tümer, Sema Güral Sürmeli, Şükran Güzeliş ve Tülin Şahin'den oluşan 10 başarılı kadın 10 farklı çanta deseni tasarladı. Çantalar, Watsons mağazalarında satışa sunularak, geliri TİKAD'ın "Kadınlara Meslek Edindirme Kursu"na aktarıldı ve kadınlar Watsons mağazalarında çalışma fırsatı için değerlendirildi.

Henkel’in çocuklara bilimi sevdirmek ve eğlenirken öğrenmek için dünyanın farklı ülkelerinde sürdürdüğü “Keşif Dünyası” projesi ülkemizde de
Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliğinde gerçekleşmektedir.   

Çamaşır ve Ev Bakım iş birimimiz, CarefourSA’dan yapılan Persill, Tursil, Vernel, Perwoll, Pril, Bref, Dixi ve Clin ürünleri alışverişleri sayesinde Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) Aile Evi’ne destekte bulundu.

Kurumsal Gönüllülük projelerimiz kapsamında çalışanlarımızın ve emeklilerimizin hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerinden biri de Sanat Atölyesi oldu. Çocuk esirgeme yurdunda kimsesiz çocukların sosyal yönden gelişimi için sanat atölyesi kuruldu ve çeşitli müzik aletleriyle donatıldı.  

Henkel, TOÇEV’e (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) verdiği destek ile Sarıdallı Henkel İlköğretim Okulu’nu kurdu.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı(KAÇUV) ile yürütülen Kurumsal gönüllülük projesi “Umut için Oynayalım” ile hastahanelerdeki kanserli çocuklara moral vermek amacıyla taş boyama ve yaratıcı okuma etkinlikleri gerçekleştirildi.