Keşif Dünyası

Portrait of Dr. Simone Bagel-Trah

Keşif Dünyası’nın kurucusu Dr. Simone Bagel-Trah

Çocuklar hiçbir zaman, deney yapmak ve yeni keşiflerde bulunmak için çok küçük değildir. "Keşif Dünyası", çocukların genç araştırmacılar olarak, bilimin sırları ile eğlenceli bir şekilde tanıştıkları bir girişimidir. Bu girişimin kurucusu, Henkel Hissedarlar Komitesi ve Danışma Kurulu Başkanı Dr. Simone Bagel-Trah'dır.

Keşif Dünyası Türkiye’de Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliği ile hayata geçirilmektedir.

Keşif Dünyası konsepti
Keşif Dünyası, Henkel tarafından özellikle çocuklar için hazırlandı. 2011 yılında Henkel, Keşif Dünyası ile ilgili olarak Düsseldorf'da çocukların ihtiyaçlarına yönelik bir tesis kurdu. Bu kapalı alanda çocuklar genç araştırmacılar olma şansını yakalıyor. Keşif Dünyası ile çocuklar oynayarak, öğrenme şansı elde ediyorlar.

Öğrenci ve öğretmenlere yönelik çeşitli fırsatlar
Çocuklar, Keşif Dünyası ile yapıştırma, yıkama/temizleme, kozmetik ve sürdürülebilirlik alanlarındaki ilk bilimsel deneylerini yapma fırsatı buluyor. Sorular sorup, araştırmacıların nasıl çalıştığı konusunda gerçek bir içgörü edinebiliyor. Keşif Dünyası’nın eğitim konsepti, Ruhr-University Bochum'da Kimya Eğitim Bilimleri kürsüsü Başkanı olan Prof. Dr. Katrin Sommer tarafından geliştirildi.

Henkel, Türkiye’de de Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin işbirliği ve uzmanlarla birlikte çocuklara bilimi sevdirecek laboratuvar uygulamaları gerçekleştirmektedir.