Site in Istanbul, Turkey

Türk Henkel’e Hoşgeldiniz

Henkel, tüm dünyada, Adhesive Technologies (Yapıştırıcı Teknolojileri), Beauty Care (Güzellik ve Bakım) ve Laundry & Home Care (Çamaşır ve Ev Bakım) olmak üzere üç iş alanında lider marka ve teknolojileriyle faaliyet göstermektedir.

Stratejik önceliklerimiz

Stratejik Çerçevemiz

Stratejik çerçevemiz geleceği şekillendirmede bizlere rehberlik edecek.

Kurumsal Kültür

Kurumsal Kültür

“Sürdürülebilir değer yaratmak” Henkel’de çalışan bizleri bir araya getiren, kendimizi adadığımız amacımızdır.

Henkel global olarak dengeli ve çeşitlilik gösteren bir portföyle faaliyet göstermektedir. Güçlü markalar, inovasyonlar ve teknolojiler sayesinde şirket üç iş birimiyle hem endüstriyel hem de tüketici iş birimlerinde lider konumlara sahiptir. Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri, yapıştırıcı piyasasında dünya çapında tüm endüstriyel sektörlerde global bir liderdir. Henkel’in, Beauty Care ve Çamaşır ve Ev Bakım İş Birimlerinde, dünya genelinde pek çok piyasa ve kategoride lider konumları bulunmaktadır. 1876 yılında kurulan Henkel, 140 yılı aşkın süredir başarısını sürdürmektedir. 2020 yılında Henkel, 19,3 milyar Euro satış ve 2,6 milyar Euro faaliyet kârı bildirmiştir (tek seferlik kazançlar/harcamalar ve yeniden yapılandırma harcamaları için ayarlanmıştır). Henkel dünya çapında güçlü bir şirket kültürü ile bir araya gelmiş, tutkulu, birbirinden farklı olan ancak aynı değerleri paylaşarak, sürdürülebilir değerler yaratmak için çalışan yaklaşık 53.000 ’i kişiyi istihdam etmektedir. Sürdürülebilirlik konusunda tanınmış bir lider olarak Henkel, birçok uluslararası endeks ve sıralamada en üst sıralarda yer almaktadır. Henkel’in imtiyazlı hisse senetleri, Almanya DAX borsa endeksine kayıtlıdır.

Henkel Türkiye’de yaklaşık 1.000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Genel merkezi İstanbul’da , fabrikaları ise Gebze, Tuzla ve Ankara’dadır. Düzenli olarak kullandığınız Persil, Schwarzkopf ve Pritt gibi bir çok markalı ürünleriyle Türk Henkel çatısı altında faaliyeterini sürdürmektedir.

Türkiye’de 1963 yılında kurulan Henkel, üç stratejik iş alanında faaliyetlerini göstermektedir; Adhesive Technologies (Yapıştırıcı Teknolojileri), Beauty Care ve Laundry & Home Care (Çamaşır ve Ev Bakım).