Ödül ve Dereceler

Performans kültürümüzün kanıtları

Henkel her yıl 80’in üzerinde ödüle değer görülür. Henkel’in müşteriler, distrübutörler, kurumlar ve diğer paydaşlarından aldığı ödüllerden bazıları;

Ürünler ve İnovasyon

Horizont, Almanya’daki en güvenilir markalar hakkında, 19. Reader’s Digest araştırmasını yayınladı.

Henkel, Persil ürünü ile “Deterjan” kategorisinin kazananı olarak, uzun yıllardır sahip olduğu müşteri güvenini korumayı sürdürdü.

Arçelik’ten “Look Further” ödülü

Arçelik’in düzenlediği 2016 Global Supplier Summit gecesinde Yapıştırıcı Teknolojileri Genel Endüstri, Endüstriyel Montaj (Industrial Assembly-IA) Bölümü kalite ve verimliliği artırmaya yönelik geliştirmeleri ve önemli miktarda enerji tasarrufu sağlayan çözümleri ile “Look Further” kategorisinde ödül aldı.

Gliss markası ikinci kez “The ONE Awards”ı aldı

Marketing Türkiye dergisinin Akademetre işbirliğiyle düzenlediği “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri” nde Gliss, 2016 yılında marka algısını en fazla artıran kurum ve markalar arasında yer alarak, Kişisel Bakım kategorisinde ikinci kez ödül aldı.

“YouGov” marka sıralaması

Henkel’in “Biff” markası, “Çamaşır ve Ev Bakım” kategorisinde yükselen markalar arasında yerini aldı.

Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri

Henkel Türkiye Beauty Care İş Birimi, 2016 Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri’nde “Yılın İş Ortağı” seçildi.

Sürdürülebilirlik

Sustainalytics'te Üst Konum

Sustainalytics tarafından yayımlanan yılı Sürdürülebilirlik Sıralamasına göre, Henkel “Ev Ürünleri ve Kişisel Ürünler” kategorisinde sektör lideri oldu. Yapılan karşılaştırmalı analizde, çevre, toplumsal ve yönetim performansını değerlendiren ESG yaklaşımı temel alınıyor. 

Oekom'da Endüstri Lideri

Oekom Research'ün 2017 Kurumsal Sorumluluk İncelemesi'nde Henkel, Ev ve Kişisel Ürünler kategorisinde en iyi şirket olarak yer aldı.

Keşif Dünyası’na ödül

Doğrudan Pazarlama İletişimciler Derneği tarafından düzenlenen 2015 Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde Henkel Türkiye’de Keşif Dünyası projesi ile Lansman Aktiviteleri dalında ödüle layık görüldü.  

Marka Değeri

Henkel iki defa üst üste olmak üzere “Höchste Reputation” (En Yüksek Saygınlık) ödülüne layık görüldü.

Alman dergisi Focus tarafından gerçekleştirilen araştırmada Henkel, FMCG (Hızlı Tüketim Ürünleri) kategorisinde ilk sırayı alırken Schwarzkopf ise kozmetik kategorisinde mümkün olan en yüksek puanı elde etti.

Top Gewinn – Image Ranking Austria

Defined in eight special ranking categories Henkel is among the Top 5 companies with the best image in Austria.

Horizont’un en iyi kariyer fırsatları sıralaması.

Henkel, en iyi kariyer fırsatlarını sunan ilk 10 Alman şirketi arasında yer almaktadır.

Bilanz – Almanya’nın En Beğenilen Şirketleri

Henkel, Almanya’nın en beğenilen şirketleri arasında gösterildi.

Cazip bir işveren

 “2019’un En Çok Tercih Edilen İşvereni” Ödülü

Henkel Almanya dünyanın en iyi işverenleri arasındadır ve Top Employers Institute tarafından onuncu kez “En Çok Tercih Edilen İşveren” ödülüne layık görülmüştür.

Henkel 2017’de Amerika'nın En Büyük İşverenleri Arasında

Henkel, Forbes’ in 2107 raporunda Amerika'nın En Büyük İşverenleri sıralamasında yer aldı! 30.000 Amerikalı'nın görüşlerine dayanan istatistik, 25 farklı endüstrideki şirketlerin sıralamasını belirledi.

Henkel, European Award for Diversity (Avrupa Çeşitlilik Ödülü) ile ödüllendirildi!

Henkel’in kapsayıcı bir yaklaşımı ve kadınların temsilini teşvik etme yönündeki başarılı çabaları European Awards tarafından Dax 30 kategorisinde tanınmış ve takdir edilmiştir. Bu ödül Ethics & Boards Observatory ve Institut du Capitalisme Responsable (Sorumlu Kapitalizm Enstitüsü) tarafından atfedilmiştir.