• Henkel Türkiye
  • İletişim
  • Favorilerime ekle
  • Paylaş
Menü
Ara

Ödül ve Dereceler

Performans kültürümüzün kanıtları

Henkel her yıl 80’in üzerinde ödüle değer görülür. Henkel’in müşteriler, distrübutörler, kurumlar ve diğer paydaşlarından aldığı ödüllerden bazıları;

Ürünler ve İnovasyon

Fransa'da "2017 Yılının Ürünü" ödülleri

İki yapıştırıcı ürünü; Rubson Re-New ve Loctite Super Glue 3 Perfect Pen “Elu Produit de l’Année 2017” töreninde ödüle layık görüldü. Her yıl 10.000'den fazla tüketici üç kritere göre tercih ettikleri ürünlere oy veriyor, bu kriterler: inovasyon, caziplik ve memnuniyet.

Gliss markası ikinci kez “The ONE Awards”ı aldı

Marketing Türkiye dergisinin Akademetre işbirliğiyle düzenlediği “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri” nde Gliss, 2016 yılında marka algısını en fazla artıran kurum ve markalar arasında yer alarak, Kişisel Bakım kategorisinde ikinci kez ödül aldı.

Arçelik’ten “Look Further” ödülü

Arçelik’in düzenlediği 2016 Global Supplier Summit gecesinde Yapıştırıcı Teknolojileri Genel Endüstri, Endüstriyel Montaj (Industrial Assembly-IA) Bölümü kalite ve verimliliği artırmaya yönelik geliştirmeleri ve önemli miktarda enerji tasarrufu sağlayan çözümleri ile “Look Further” kategorisinde ödül aldı.

2016 "YouGov/Handelsblatt Yılın Alman Markaları" 

"Yıkama & Temizlik" kategorisinde (toplam 31 kategori ve 900 marka arasından) Persil 2016 yılının markası seçildi.

Amerika'da 2017 "Yılın Ürünü" ödülleri

İki Henkel markası Schwarzkopf Keratin Color ve Snuggle Plus SuperFresh ilgili kategorilerinde “Yılın Ürünü” ödülüne layık görüldü. Yılın Ürünü kazananların araştırma ortağı Kantar TNS tarafından gerçekleştirilen ulusal temsilci anketinde 40.000 tüketicinin oylarıyla desteklendiği, ürün inovasyonu için tüketici oylarıyla belirlenen dünyanın en büyük ödülüdür.

Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri

Henkel Türkiye Beauty Care İş Birimi, 2016 Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri’nde “Yılın İş Ortağı” seçildi.

Sırbistan'da 2016 "Superbrands Ödülü"

Henkel Sırbistan; bilinirlik ve itibar, uzun süreli istikrar, güvenilirlik ve kurumsal sorumluluk olmak üzere üç ana performans göz önünde bulundurularak Ceresit ile ödüle layık görüldü.

Sürdürülebilirlik

Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde Endüstri Lideri

Henkel 2017 yılında Dow Jones Dünya Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI World) ve Dow Jones Avrupa Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer almıştır (DJSI Europe) . 1999 yılında lanse edilmesinden bu yana Henkel 9 kez endüstri lideri olarak yer almıştır.

Henkel 2017 RobecoSAM Altın Sınıf Ödülü'nün sahibi oldu

Henkel, Altın Sınıf Ödülünü ve sürdürülebilirlik başarıları dolayısıyla “Industry Mover” ödülünü almıştır. Ayrıca "2017 Sürdürülebilirlik Yıllığı”na dahil edilmiştir.

Keşif Dünyası’na ödül

Doğrudan Pazarlama İletişimciler Derneği tarafından düzenlenen 2015 Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde Henkel Türkiye’de Keşif Dünyası projesi ile Lansman Aktiviteleri dalında ödüle layık görüldü.  

Oekom'da Endüstri Lideri

Oekom Research'ün 2017 Kurumsal Sorumluluk İncelemesi'nde Henkel, Ev ve Kişisel Ürünler kategorisinde en iyi şirket olarak yer aldı.

2016 Henkel "Dünyanın En Etik Şirketleri"nden biri ünvanını aldı

Henkel dokuz yıl arka arkaya, kurumsal etik ve yönetişim alanındaki en iyi uygulamaları destekleyen Birleşik Devletler merkezli bağımsız bir kurum olan Ethisphere Enstitüsü tarafından, "Dünyanın En Etik Şirketleri"nden biri unvanına layık görüldü.

Harici Değerlendirmeler

Sürdürülebilir gelişim ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarında Henkel'in sahip olduğu lider konum, pek çok uluslararası değerlendirme organizasyonu ve sürdürülebilirlik analisti tarafından da onaylanmaktadır. Pek çok sıralama ve indeksde yer almaktan gurur duyuyoruz. Daha fazlası için tıklayın.

Marka Değeri

Henkel "Dünyanın En Beğenilen Şirketleri" arasında 2017

Henkel, Fortune Dergisinin "Dünyanın En Beğenilen Şirketleri" sıralamasında, “Sabunlar ve Kozmetikler” endüstri kategorisinde, altıncı sırayla dünyanın en saygın şirketleri arasında yer aldı.

Henkel 2016'da ilk 50'ye giren tek Alman şirketi

2016 yılında Henkel, OC&C danışmanlık şirketi tarafından gerçekleştirilen "tüketici ürünleri pazarındaki trendler ve stratejiler" araştırmasına göre dünyanın en büyük tüketici ürünleri üreticileri arasında bir kez daha ilk 50'ye giren tek Alman şirketi oldu.

"Unicepta CEO Sıralaması " 2016 en iyi medya imajı

Hans Van Bylen tüm DAX30 CEO'ları arasında en iyi medya imajına sahip CEO seçildi. UNICEPTA Medienanalyse GmbH, izleme, medya analizi, araştırma yeterliliği ve iletişim danışmanlığı hizmetleri alanlarında global lider bir tedarikçidir.

“Top Gewinn" 2016 İmaj Başarı Sırası: Henkel CEE

Henkel CEE, Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve yetenekli kişiler için kariyer olanakları gibi kategorilerde ilk yediye girdi.

Cazip bir işveren

Henkel 2017’de Amerika'nın En Büyük İşverenleri Arasında

Henkel, Forbes’ in 2107 raporunda Amerika'nın En Büyük İşverenleri sıralamasında yer aldı! 30.000 Amerikalı'nın görüşlerine dayanan istatistik, 25 farklı endüstrideki şirketlerin sıralamasını belirledi.

Henkel 2016’da “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” arasındadır

Fortune'un  " Dünyanın En Beğenilen Şirketleri " sıralamasında Henkel, içinde bulunduğu “Sabun ve Kozmetik” endüstrisi kategorisinde yer alan en itibarlı şirketlerden biri olarak dördüncü. sırada yer almıştır.

Üstün performans "2016'nın En Çok Tercih Edilen İş Vereni"

Henkel Almanya dünyanın en iyi işverenlerinden biridir ve altıncı kez "En İyi İşveren" unvanı ile ödüllendirilmiştir. 2016 yılında Henkel Çin de ilk kez “En Çok Tercih Edilen İşveren Kuruluş” onayı almıştır.

Dijital kariyer kanallarına yönelik en yüksek puanlar

Henkel, piyasa araştırması şirketi Potentialpark tarafından, dijital İK iletişim kanallarına yönelik en iyi derecelerle ödüllendirildi.

Henkel stajyerlerin ve mezunların gözünde en iyi işverenler arasında

Almanya'nın stajyerlere yönelik en kapsamlı işveren kalitesi ve marka itibarı anketi olan CLEVIS Stajyer Memnuniyet Raporu'nda, Henkel "Yıldız" unvanını alarak, ilk 30 şirket arasına girdi.

Randstad Ödülü: Henkel Rusya

Henkel Rusya'da "En Cazip İşveren" olarak Ranstad Ödülü'nü aldı. Bu ödül 2000 yılından beri yıllık bazda verilmekte olup, uygulanan anket dünya genelindeki en bağımsız ve büyük ölçekli çalışma olarak kabul edilmektedir. 

trendence “Mezun Barometresi”ne göre Henkel ekonomi öğrencileri tarafından tercih edilen işveren

Avrupalı ekonomi öğrencileri, en beğendikleri 500 işvereni belirttikleri Yıllık online "Mezun Barometresi" anketinde, Henkel Avrupa'da ilk yüz arasında yer aldı.