Esra Karataş ile Röportaj

Esra Karataş

Ünvan: R&D Intern
İş Birimi: Consumer Brands

Henkel'deki stajınızda sizin için en büyük kazanç nedir?
Henkel'de problem değil çözüm odaklı bakış açısıyla ilerleyen bir düzen var. Sadece iş hayatında değil yaşamın her alanında böyle olabilmek gerekiyor. Ben de staj sürem boyunca bu konuda alışkanlık edindim diyebilirim.

Henkel'de çalışırken en büyük eğlence faktörü nedir?
Henkel'de sürekli ciddi ilerleyen kasvetli bir çalışma ortamı yerine esprilerin olduğu, zaman zaman kahkahaların yükselebildiği dinamik bir ortam mevcut!

Henkel'de çalışmakla ilgili benzersiz olan nedir?
Kazandığım tecrübe! Sadece çalıştığım departmanla ilgili değil, işbirliğinde olduğum departmanlar ile ilgili olarak da çok şey öğrendim. Dolayısıyla “Demek bu iş böyle yapılıyormuş!” vizyonu elde edebiliyorsunuz bu süreçte. Üstelik merak ettiğiniz bir konuda hiç kimse “Bu seninle ilgili bir bölüm değil” demeden anlatmaya başlıyor. İş arkadaşları anlamında da çok şanslı olduğumu düşünüyorum.

Henkel'i gelecekteki işvereniniz olarak görüyor musunuz ve neden?
Ben çok isterim. Henkel yenilikçi, sürekli gelişime açık, inisiyatif almamızı sağlayan, çok kültürlü, global bir şirket. Kendimizi çeşitli alanlarda geliştirebilceğimiz bir platform sunuyor. Bu da şirkete ve kendimize bir şeyler katma konusunda bizi heyecanlandırıyor.