Yağız Lale ile Röportaj 

Yağız Lale

Ünvan: Marketing Intern
İş Birimi: Adhesive Technologies

Henkel'deki stajınızda sizin için en büyük kazanç nedir?
Benim içim en büyük kazanç işini tutkuyla yapmak ve her zaman daha iyisi için çalışmaya devam etmek. Henkel'de çalışanlar işlerine duydukları tutku ve yüksek görev bilinciyle kendilerini her gün geliştiriyorlar. Tutku benim için de değerli bir duygu, bu sebeple tutkumu işime kanalize etmenin ne kadar önemli olduğunu da burada gördüm.

Henkel'de çalışmakla ilgili benzersiz olan nedir?
Kesinlikle Henkel kültürü! Bir şirket kültürü oluşturmak, yıllar içerisinde oluşabilecek ve çok da kolay olmayan bir olgudur. Ancak, Henkel ailesine girdiğiniz ilk günden itibaren bu kültürü hissediyorsunuz. Bu kültür içerisinde yer almanın eşsiz bir deneyim olduğunu söyleyebilirim.

Henkel'i gelecekteki işvereniniz olarak görüyor musunuz ve neden?
Evet, tabii ki. Henkel, uluslararası ve şirket kültürü yüksek olan bir firma. Böyle bir organizasyonun parçası olmak, kendi alanlarında lider markaların sorumluluklarını alarak bu markaları daha üst seviyelere çıkarmak için çalışmak isterim. Ayrıca, Henkel’de olmanın avantajlarıyla yurtdışında oluşan görevlerde yer alarak kendimi geliştirme fırsatlarının da benim için ayrı bir motivasyon kaynağı olduğunu söyleyebilirim.

Henkel'de stajyer olmakla ilgili en çok neyi seviyorsunuz?
Sorumluluk ve Güven... Şirket içerisinde girdiğiniz ilk günden beri, bir staj deneyiminin çok ötesinde bir tecrübe yaşıyorsunuz. Ekip içerisinde birçok görev ve sorumluluk alma şansını elde ediyorsunuz. Bu sorumluluklar çerçevesinde, karşılaştığınız soru işaretlerini rahatlıkla yöneticilerinize danışarak fikir alabiliyorken, kendi fikirlerinizi de projelere entegre etme şansı yakalıyorsunuz. Bunun da, gelişiminizi çok daha hızlandırdığını söyleyebilirim.