Beauty Care

Henkel Beauty Care dünya genelinde piyasalarda lider pozisyonlara sahip olup, tüketici ürünleri piyasasına getirdiği yenilikler ile büyümesini sürdürmektedir. Beauty Care iş birimi, dünya genelinde 150 ülkede çok sayıda başarılı, yüksek kaliteli saç, vücut, cilt ve ağız bakım ürünlerini geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır.

Beauty Care, perakende piyasasında tüketici ürünlerinin yanı sıra profesyonel saç bakım ürünleriyle de  yer almaktadır. Tüketici ürünleri alanında, gelişmiş piyasalardaki inovasyon liderliğini genişletmeye devam ederek, buradaki payını artırmayı hedeflemektedir. Profesyonel iş alanında ise gelişmekte olan pazarları canlandırmaya odaklanarak, küreselleşme stratejisini sürdürmektedir ve tüm uluslararası pazar segmentlerinde lider pozisyondadır. Henkel Beauty Care’in tüketici ürünleri; saç boyaları, saç şekillendirme, saç bakım, vücut bakım, cilt bakım, ağız bakım olarak sıralanmaktadır. Schwarzkopf Profesyonel, profesyonel saç bakım ürünlerinde dünyanın önde gelen üç tedarikçisi arasındadır.

FAALİYET ALANLARI

Beauty Care iş birimi Saç Kozmetik, Vücut Bakımı, Cilt Bakımı ve Ağız Bakımını içeren Markalı Tüketici Ürünlerinin yanı sıra, profesyonel saç bakım alanında da faaliyet göstermektedir.