Çeşitlilik ve Kapsama

Biz Henkel’de Çeşitlilik ve Kapsayıcılık konusunda bütünsel bir yaklaşımı benimsiyoruz. Çalışanlarımızın çeşitliliği, geçmişleri, deneyimleri, becerileri, bilgi birikimleri, yaratıcılıkları ve bireysel farklılıklarına sahip çıkmaları rekabetçi üstünlüğümüzün temelini oluşturuyor. Global çapta faaliyet gösteren bir şirket olarak Henkel, yaklaşık 80 ülkede, 120 farklı ulustan çalışan istihdam etmektedir. Çalışanlarımızın yaklaşık yüzde %85’i Almanya dışında ve yarısından fazlası gelişmekte olan piyasalarda çalışmaktadır. Çeşitlilik içeren ve kapsayıcı bir şirket kültürünün yaratıcılık, inovasyon ve yeni buluşları teşvik ettiğine inanıyoruz. Mükemmel sonuçlar sunma konusundaki yeteneğimiz, Çeşitlilik ve Kapsama’yı kurumsal kültürümüze ve iş yapış şeklimize katmamızla güçleniyor.

Operasyonlarımızı yürüttüğümüz pazarların ve birlikte çalıştığımız müşterilerimizin gereksinimlerini karşılayabilecek, çok çeşitli kültürel özgeçmişlere, becerilere ve bilgi birikimlerine sahip olan ekipler kurma ilkemize son derece bağlıyız. Çeşitlilik barındıran ekiplerin inovasyonu ve yeni problem çözme yöntemlerini daha ileriye taşıyacağının, ancak bu doğrultuda en iyi şekilde çalışabilmeleri için kapsayıcı bir kültüre ve liderliğe ihtiyaç duyduklarının bilincindeyiz.

Sylvie Nicol

Farkı yaratan çalışanlarımızdır. Çeşitliliğe sahip global ekibimiz ve kapsayıcı şirket kültürümüz, yaratıcılığımızı ve sahip olduğumuz yenilikçi kültürümüzü daha da geliştirmemize olanak tanıyor.

Henkel hakkında bilgiler